Flügger farve - ny avtale

Postet av Fredrikstad IF den 20. Jan 2022

Fredrikstad IF har inngått avtale med Flügger farve som er gunstig for medlemmene og for foreningen.


Velkommen til Flügger Andelen!

Kjære Fredrikstad Idrettsforening,

Vi vil med glede få ønske dere velkommen som medlem hos Flügger Andelen. Alle deres medlemmer, venner og familie kan nå handle på denne kjøpskontoen. De får da 20% rabatt på alle Flügger varer på nett og i alle våre butikker. Alt de trenger å gjøre er å oppgi deres navn eller kjøpskontonummer i kassen, eller oppgi rabattkode FA898962 på flugger.no. 

Vi vil på dette grunnlaget utbetale 5% bonusstøtte årlig. Har dere selv behov for produkter til vedlikehold, maling eller verktøy så ta gjerne kontakt med oss. Vi hjelper dere! Hvordan skal dette bli en suksess?

Målet er selvfølgelig at dette skal bli en god inntektskilde for dere. Da er det avgjørende at deres medlemmer, venner og familie er informert om hvordan de kan støtte dere. 

Vennlig hilsen Flügger farve Fredrikstad







0 Kommentar

INNKALLING

Postet av Fredrikstad IF den 7. Jan 2022

Torsdag 10/2 kl 1830 - merk datoen i kalenderen!


Årsmøtet blir ikke annonsert i avis, men epost sendes til de som har oppgitt epostadresse til oss.

Fredrikstad IFs lov.



0 Kommentar

FIF-lotteriet 2021

Postet av Fredrikstad IF den 21. Des 2021

Årets FIF lotteri er trukket. Takk til alle loddkjøperne og de flinke loddselgerne! Takk for innsatsen og ha en fin jul!

Finans V/ Thorstein 

 


TREKNINGSLISTE FIF- LOTTEIET 2021


NavnTelefon
1. GevinstGavekort fra Torshov SportHarald Solvang90742512
2. GevinstGavekort fra Engelskviken RørTerje Andersen91823616
3. GevinstGavekort fra CraftSusanne Azyrov93216753
4. GevinstGrillutstyrRita Andersen48292962
5 GevinstKarafell fra OrreforsFrode Hansen45814081
6 GevinstKarafell fra OrreforsUlvøy
7 GevinstKarafell med to glassHilde Tvete
8 GevinstKarafell med to glassSiri Herland41045377
9 GevinstKarafell med to glassArnfinn Moe91193502
10 GevinstKarafell med to glassJørn Pedersen97767568
11 GevinstKarafell med to glassEva Høydalsvik91150515
12 GevinstKarafell med to glassRobin Agard97621682
13 GevinstKarafell med to glassEmblasvei 2095075220
14 GevinstKarafell med to glassPer S Olsen91119774
15 GevinstKarafell med to glassOle M Stabbetorp48882222
16 GevinstKarafell med to glassSpencer Billett
17 GevinstBadehångkle fra SagaformBente Strand90688694
18 GevinstGavekort fra XL. ByggHåvard Eikemo91695954
19 GevinstGavekort fra XL. ByggRagnhild W Paus92860598
20 GevinstGavekort fra XL. ByggHåkan Viik97193397
21 GevinstMat termosJonas Paus41841466
22 GevinstKjøleveskeMalin Steffens47275220
23 GevinstPleddStensrød92036075
24 GevinstVinveske fra OrreforsLasse Svendsen99090942
25 GevinstFIF lue og skjerfM Stabbetorp90697957
26 GevinstFIF lue og skjerfSiri Jordahl92059471
27 GevinstFIF lue og skjerfTrine48267695
28 GevinstFIF lue og skjerfStein Gulaker97141834
29 GevinstFIF lue og skjerfLiv Ellen Vangsnes90198007
30 GevinstFIF lue og skjerfJahn Kiønig90970467
31 GevinstFIF lue og skjerfGunnar Murern90549600
32 GevinstFIF lue og skjerfTobias Lien97538988



0 Kommentar

Nye koronatiltak som vil gjelde for FIF

Postet av Fredrikstad IF den 13. Des 2021

Regjeringens anbefalinger om tiltak med betydning for utøvelse av idrettsaktivitet:

  • Fritidsaktiviteter bør gjennomføres utendørs så langt det er mulig, og garderober bør holdes stengt.
  • Ved organiserte fritidsaktiviteter innendørs anbefales det at voksne over 20 år er i grupper på inntil 20 personer. Videre anbefales det at voksne innendørs holder avstand der det er mulig for å utøve aktiviteten, og at man holder 2 meter avstand ved høyintensiv trening.

    Anbefalingen om avstand gjelder kun så fremt det er mulig å utøve aktiviteten også med avstand. Dersom det ikke er mulig å holde avstand for å utøve aktiviteten, noe som er tilfelle i kontaktidretter, gjelder ikke anbefalingen om avstand. Unntaket inkluderer også utøvere, støtteapparat og dommere der hvor dette er nødvendig for å kunne utøve aktiviteten.

  • Det gis ikke konkret anbefaling om avstand og antall når barn og unge under 20 år trener og deltar på idretts-, kultur- og fritidsaktiviteter.
  • Toppidrett kan gjennomføres som normalt.

Disse anbefalingene er grunnen til at vi nå har stengt garderobene på FIF huset. Viktig at alle nå følger anbefalingene. Østfoldhallen er fremdeles åpen for trening og styrkerommet FIF kan benyttes om det holdes avstand og ikke er flere enn 5 stk som trener samtidig.  Utstyr skal vaskes etter bruk.

Det kan komme forandringer på kort varsel om Regjeringen pålegger oss yttligere tiltak og anbefalinger.



0 Kommentar

Leders hjørne 6/12

Postet av Fredrikstad IF den 6. Des 2021

Hei alle FIF medlemmer

Vi har allerede langt ut i desember og årets sesong er avsluttet. Det gjenstår riktignok Julesprinten, men der er det jo mest gøy og ikke så hard konkurranse.

Vi så alle fram mot mindre restriksjoner når landet åpnet sommer/høst 2021, men i skrivende øyeblikk så er det på nytt økende smitte av Covid-19 (Omnikrom). Hva dette fører til framover vet vi ennå ikke, men sitter nå og hører nyhetene om at det kan komme noen nye begrensninger. Vi får håpe det beste at det ikke rammer idretten på samme måte som det har gjort tidligere.

Vi i styret jobber nå med skive FIF-årsrapport samt å planlegge 2022 budsjett. Alt skal være klart til årsmøte i februar 2022. Det er da også valg på nytt styre og valgkomiteen har startet arbeidet med dette. 

Idrettslig så har vi oppnådd gode resultater med både Gull, Sølv og Bronse i Hoved-NM, Jr-NM og UM. Vi ønsker at enda flere som deltar på FIF treningene deltar på konkurranse. Terminlista er oversendt trenere så det er bare å planlegge hva dere vil delta på.

Noen mosjonsløp ble avlyst både i 2020 og 2021. Vi håper nå på at både Fredrikstadløpet og Glommaløpet kan arrangeres neste år. Vi har mange som drar på ulike løp rundt i verden og disse er gode ambassadører for klubben. For oss er det viktig at vi viser bredden i klubben med både aktive friidrettsutøvere og mosjons-løpere.

Til sist vil jeg takke trenere, oppmenn, styremedlemmer, dugnadsgjenger, foreldre, seniorlauget og alle dere andre som bidrar i klubben for arbeidet dere gjør. Uten dere vil ikke FIF fungere.

Så vil jeg ønske dere alle en riktig god jul og et godt nyttår og velkommen til ett nytt godt friidrett og løp år i 2022.

Helge S




0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline