Fredrikstadløpet 8. april 2018, resultater og bilder

Postet av Fredrikstad IF den 8. Apr 2018

Andreas Myhre Sjurseth, SK Vidar, var raskeste herre på halvmaraton med 1:07:43, kun 3 minutter bak løyperekorden til Terje Næss fra 1997. På plassene bak kom Øivind Bjerkseth, Royal Sportsklubb, på 1:09:12 og Ørjan Lunde Øvretveit, Varegg, på 01:12:32.


Hilde Aders, Tromsø Løperklubb, var raskeste dame på halvmaraton med 1:19:21, hele 6 minutter foran Ina Høiland (1:25:23), også fra Troms løperklubb.  En gledelig 3. plass til Marie Grønneberg fra Fredrikstad IF på 1:30:40.

Herreklassen på 5 km ble vunnet av Ulrik Lolland, Rygge IL, 15:09 foran August Flo, Fredrikstad IF, på 15:34 og Magnus Tuv Myhre, Ringerike, på 15:35. 

Dameklassen på 5 km ble vunnet av Ida Bergsløkken, Royal Sportsklubb, på 16:47, som også er ny løyperekord! Den gamle hadde Tone Hjalmarsen, SK Vidar, med 17:06,satt i 2006. På plassene bak kom Amalie Sæten, Ullensaker Kisa, med 17:33 tett fulgt av Sigrun Gjølberg fra Rygge IL på 17:35.

3 Km gutter ble vunnet av Tobias Grønstad på 09:32, fulgt av Nils Christian Christensen, Fredrikstad IF, på 10:19 og Sindre Fredriksen, Sarpsborg IL, på 10:25.

Ellinor Fossheim Solberg, Team Solberg / Skimtblem vant 3 km for jenter på 11:18 (Foto

Harry Johansson, FB) .Hun ble fulgt av fulgt av Maiken Homlung Prøytz, Sarpsborg IL, på 11:28 og Astrid Rekness, Fredrikstad IF, på 12:14.

Les omtale av løpet på Kondis.no - Gode forhold og gode tider i Fredrikstadløpet.

Resultater

Alle resultater finner dere på Topptid resultatside for Fredrikstadløpet.

Hele 88 barn løp barneløpet. Her er listen over alle som deltok: Deltagere barneløpet.

Total resultatliste 3 km, 5 km og halvmaraton

Klassevis resultatliste 3 km, 5 km og halvmaraton

Klassevis resultatliste 3 km

Bildealbum

Barneløpet

3 km

5 km

halvmaraton

Resultater Fredrikstad IF

Mange fine resultater og 10 klasseseire til FIF!

Halvmaraton
Marie Grønneberg, 01:30:40, nr 1 i klasse 40-44 og nr 3 totalt.
Birgitte Bjerkenes, 01:35:09, nr 3 i klasse 40-44.
Regin Wernersen, 01:35:58 nr 4 i klasse 40-44.
Leni Wilhelms Torp, 01:48:24,  nr 3 i klasse 50-54.
Tina Skoglund, 1:58:03, nr 1 i klasse 55-59

Fred Morgan Larsen, 01:27:04, nr 1 i klasse 50-54
Henrik Landeklint, 01:28:09, nr 17 i klasse 45-49
Knut Magne Furuheim, 01:28:01, nr 4 i klasse 55-59
Ole Christian Lier, 01:36:45, nr 9 i klasse 50-54
Steinar Angelskår, 01:39:4, nr 2 i klasse 65-69
André Putkowski, 01:45:36, nr 30 i klasse 45-49
Terje Svensson, 01:46:13, nr 13 i klasse 55-59
Dag H. Bergly, 02:16:52, nr 31 i klasse 40-44
Bjørn Arild Martinsen, 02:16:52,  nr 32 i klasse 40-44

5km
Isabelle Andersson, 24:28, nr 7 i klasse 23-34
May Ulvåen, 26:10, nr 4 i klasse 65-69
Anne-Lene Frølandshagen, 27:38, nr 1 i klasse 55-59
Linda Gathen, 29:18, nr 2 i klasse 50-54

August Magnus Stensrød Flø, 15:34, nr 2 i klasse 23-34 og nr 2 totalt.
Lasse Lieberknecht, 20:43, nr 5 i klasse 50-54
Sven Simonsen, 20:59, nr 8 i klasse 55-59
Stenar Basberg, 21:07, nr 9 i klasse 55-59
Per Monkvik, 21:17, nr 6 i klasse 50-54
Terje Hansen, 22:22, nr 1 i klasse 60-64
Henrik Lund Raagaard, 22:39, nr 1 i klasse 70-74
Jørgen Gurandsrud, 28:13, nr 4 i klasse 70-74

3km
Astrid Reknes, 12:14, nr 2 i klasse 14
Maja Mariedatter, 13:14, nr 1 i klasse 15
Ingrid Westberg, 14:55, nr 1 i klasse 12
Ida Bergby Bjørnsen, 15:00, nr 1 i klasse 13

Nils Christian Christensen, 10:19, nr 2 i klasse 16
Numan Khogyanai, 10:59, nr 3 i klasse 16
Herman Aarebrot, 11:10, nr 1 i klasse 13
Noah Lindén, 11:34, nr 2 i klasse 14
Anders Holmskau Karlsen, 13:26, nr 3 i klasse 14
Audun Nordby Pettersen, 14:43, nr 2 i klasse 12


Terje Svensson (tekst)
Rolf B. Gundersen (foto)




Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline