8.plass på Tobias i finalen - G17/19 løp inn til 8.plass på stafetten

Postet av Fredrikstad IF den 13. Sep 2015




Tobias Lien G17 løp inn til 8.plass på 200m finalen, der han fikk tiden 23,39 kun fem hundredeler fra persen. Han var også sterk bidragsyter da guttene løp inn til 8.plass på 1000m stafett på tiden 2.04,60. Laget bestod av Thomas Svendsen (100m), Didrik Seland (200m), Jørgen Høiden (300m) og Tobias Lien (400m).
Når vi da oppsummerer UM i Lillestrøm 2015, står FIF igjen med en sølv (Ingrid Linn Nordahl - 800m) og tre bronse (Ingrid Linn Nordahl 400m og Katinka Vaag Prestøy 400m - 300mhk), som er innenfor det som var forventet. Det ble oppnådd syv perser, der følgende satte pers: Kristoffer Persen (100m - 12,26), Tobias Lien (100m - 11,63 og 400m -52,79), Viktor Sand (tresteg - 12,73m), Katinka Vaag Pestøy (400m - 59,79 og 300mhk - 45,02) og Ingrid Linn Nordahl (800m - 2.12,34).
Resultatet til Ingrid Linn Nordahl J18/19 løfter henne for øvrig inn på tredjeplassen på 800m statistikken i FIF, kun slått av Nina Gressløs (2.11,34) og Anne Hemstad sin legendariske rekord på 2.06,38.

Resultater UM11.09.2015 - 13.09.2015
Klasse Øvelse Dato Etternavn Fornavn Resultat Plass
Gutter 15 100 meter 11.09. Persen Kristoffer 12,26 13.
Gutter 15 Diskos 11.09. Lysell Kevin Andreas 32,43 9.
Gutter 17 100 meter 11.09. Lien Tobias 11,63 10.
Gutter 17 400 meter 11.09. Lien Tobias 52,79 8.
Gutter 17 400 meter 11.09. Svendsen Thomas 53,05 10.
Gutter 17 400 meter 11.09. Høiden Jørgen 54,43 18.
Gutter 17 400 meter 11.09. Sandberg Fridjof 53,75 15.
Gutter 17 Tresteg 11.09. Sand Viktor Nordstrand 12,73m 4.
Gutter 18/19 400 meter 11.09. Seland Didrik 54.00 15.
Gutter 18/19 Lengde 11.09. Langvik Ulrik Sæther 6,18m 4.
Gutter 15 200 meter 12.09. Persen Kristoffer 25,18 13.
Gutter 15 Slegge 12.09. Pedersen Eskil 32,58m 8.
Gutter 15 Slegge 12.09. Lysell Kevin Andreas 31,26m 9.
Gutter 17 200 meter 12.09. Lien Tobias 23,46 8.
Gutter 17 200 meter 12.09. Svendsen Thomas 23,85 10.
Gutter 17 Lengde 12.09. Sand Viktor Nordstrand 5,81m 6.
Gutter 18/19 200 meter 12.09. Seland Didrik 24,19 20.
Gutter 18/19 Tresteg 12.09. Langvik Ulrik Sæther DNS
Gutter 17 800 meter 13.09. Høiden Jørgen 2.05,73 13.
Jenter 17 400 meter 11.09. Prestøy Katinka Vaag 59,79 3.
Jenter 18/19 400 meter 11.09. Nordahl Ingrid Linn 56,16 3.
Jenter 17 300 mhekk 12.09. Prestøy Katinka Vaag 45,02 3.
Jenter 18/19 800 meter 13.09. Nordahl Ingrid Linn 2.12,34 2.
Gutter 17-19 1000 stafett 13.09. 1.Thomas 2.Didrik 2.04,60 8.
3.Jørgen 4.Tobias




Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Powered by: Bloc