UM dag 3: Gull til Ingrid og 2 sølv på stafett - Oppsummering UM: 3 gull og 5 sølv

Postet av Fredrikstad IF den 4. Sep 2016


Det ble nok en dag med gode prestasjoner og resultater fra FIF-troppen under UM i Sandnes.
Ingrid Linn Nordahl J18/19 løp inn til 1.plass på 800m på tiden 2.16,45. Senere på dagen løp hun inn på 2.plass med stafettlaget på 1000m med tiden 2.17,10, der Heidi Sele Gustavsen, Anniken Romberg, Nora Kollerød Wold og Ingrid Linn Nordahl løp etappene fra 100 til 400m.
2.plass ble det også på guttelaget 18/19 med tiden 2.02,21, der Kristoffer Persen, Thomas Svendsen, Fridtjof Sandberg og Jørgen Høiden løp på sølvlaget til FIF.
Tidligere på dagen løp også Kristoffer Persen finalen på 200m, der han kom litt bak tiden i forsøket (23,70) og endte til slutt på 7.plass med tiden 23,82.

Les mer om Ingrid sitt 800m løp på friidrett.no

Resultater UM Sandnes 2016



Påmeldte UM Sandnes 2.9-4.9.2016
Klasse Øvelse Etternavn Fornavn Resultat Plass
Fredag
Gutter 16 100 meter Persen Kristoffer 11,68 9.
Gutter 16 Diskos Lysell Kevin Andreas 37,00m 2.
Gutter 18/19 100 meter Lien Tobias 11,71 22.
Gutter 18/19 400 meter Høiden Jørgen 49,96 4.
Gutter 18/19 400 meter Sandberg Fridjof 52,27 9.
Gutter 18/19 Lengde Sand Viktor Nordstrand 6,08m 4.
Jenter 15 Diskos Kristiansen-melhus Alexandra Indianna 26,49m 7.
Jenter 18/19 100 meter hekk Wold Nora Kollerød DNS
Jenter 18/19 400 meter Wold Nora Kollerød 57,66 2.
Jenter 18/19 400 meter Nordahl Ingrid Linn 56,58 1.
Jenter 18/19 Lengde Gustavsen Heidi Sele 5,05m 8.
Lørdag:
Gutter 15 100 meter hekk Andresen Viktor 15,81 12.
Gutter 15 Lengde Andresen Viktor 5,29m 12.
Gutter 16 200 meter forsøk Persen Kristoffer 23,7 7.
Gutter 16 Kule Lysell Kevin Andreas 11,17m 7.
Gutter 18/19 200 meter Lien Tobias DNS
Gutter 18/19 200 meter Svendsen Thomas 23,91 12.
Gutter 18/19 200 meter Sandberg Fridjof 24,17 14.
Gutter 18/19 400 meter hekk Høiden Jørgen 56,27 2.
Gutter 18/19 Tresteg Sand Viktor Nordstrand 12,69m 6.
Jenter 15
Jenter 15
200 meter
200 m semifinale
Romberg
Romberg
Anniken
Anniken
27,8

28,12

16.

14.

Jenter 15 200 meter Romberg Julie 28,31 25.
Jenter 15 Spyd Kristiansen-melhus Alexandra Indianna 23,79m 8.
Jenter 18/19 2000 meter hinder Wold Nora Kollerød DNF
Jenter 18/19 400 meter hekk Wold Nora Kollerød 61,39 1.
Jenter 18/19 400 meter hekk Prestøy Katinka Vaag 64,4 4.
Jenter 18/19 Tresteg Gustavsen Heidi Sele 10,89m 7.
Søndag:
Gutter 16 200 meter Finale Persen Kristoffer 23,82 7.
Gutter 17-19 1000 meter stafett Svendsen Thomas
Gutter 17-19 1000 meter stafett Persen Kristoffer
Gutter 17-19 1000 meter stafett Sandberg Fridjof
Gutter 17-19 1000 meter stafett Høiden Jørgen 2.02,21 2.
Jenter 17-19 1000 meter stafett Gustavsen Heidi Sele
Jenter 17-19 1000 meter stafett Romberg Anniken
Jenter 17-19 1000 meter stafett Wold Nora Kollerød
Jenter 17-19 1000 meter stafett Nordahl Ingrid Linn 2.17,10 2.
Jenter 18/19 800 meter Nordahl Ingrid Linn 2.16,45 1.



Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Powered by: Bloc