Glommaløpet 2018 i tropevarme fra Sarpsborg til Fredrikstad

Postet av Fredrikstad IF den 27. Mai 2018

Glommaløpet 26. mai ble avviklet på årets hittil varmeste dag, noe som også ga utslag på sluttidene for de aller fleste av deltagerne. 

Astrid Stigen, Fredrikstad Skiklubb, var raskeste dame med 1:06:52. Hun ble fulgt av Marie Grønneberg fra Fredrikstad IF med 1:10:24 og Anniken Wallin, Salming Norge med 1:11:51.

Herreklassen ble vunnet av John Christian Deighan fra Frogner Runners med 53:44. På plassen bak fulgte Jørgen Korum Utekontakten Østensjø, med 57:55 og Ole-Hermann Røhr, Ryggejoggen, med 59:29.

I stafett damer var vinner, og eneste deltagende lag, Rådhuset fra Fredrikstad Kommune. De løp inn til 1:20:58.

Stafett herrer ble vunnet av Multiconsult 2 med 54:14. På plassen bak kom GIF-joggen med 59:44 og Halden Reptilklubb med 1:06:41.

Stafett mix ble vunnet av Hagle Eiendomsservice med 1:00:29, fulgt av Gamle Fredrikstad Golfkliubb med 1:01:39 og Fredrik II med 1:04:45.

Full innsats under barneløpet, som ble avviklet i forkant av hovedløpet.

Noen km ut i løpet har det blitt god strekk i feltet.

Resultater

Glommaløpet 2017, total resultatliste
Glommaløpet 2018, klassevis resultatliste
Glommaløpet 2018, deltagere 10 miles trim uten tidtagning
Glommaløpet 2018, tider ungdomsløp 1,0 miles

Glommaløpet 2018, tider barneløp 0,5 miles
Glommaløpet 2018, total startliste sortert på startnummer

Alle resultater finner du her: Topptid resultatliste for Glommaløpet 2018.

Bildealbum

Barneløpet

Fra startomtrådet og underveis i løypa

Målgang

Målområdet og premieutdeling

Bilder fra målområdet (av Hilde B. Schie Rasmussen)

Resultater Fredrikstad IF

Mange gode resultater til FIF! Vi fikk 4 klasseseiere, ved Marie Grønneberg, Steinar Angeskår, Egil Holme og Henrik Raagard.

Meget sterke løp av Marie Grønneberg som tok en fin 2. plass i dameklassen og Magnus Cato Andersen som fulgte opp den gode halvmaratontiden fra Gøteborgsvarvet med fin tid og 19. plass totalt i herreklassen.


Marie Grønneberg, 40-44, 01:10:24, nr 1 i klassen og nr 2 totalt.
Hege Gathen, 50-54, 01:20:40, nr 3 i klassen og nr 12 totalt.
Tina Bergstrøm, 50-54, 01:22:17, nr 5 i klassen og nr 12 totalt.
Leni Wilhelms Torp, 50-54, 01:39:04, nr 7 i klassen og nr 55 totalt.
Stine Ferguson, 40-44, 01:40:57, nr 10 i klassen og nr 59 totalt.
Hanne Wisbech, 40-44, 01:41:39, nr 12 i klassen og nr 62 totalt.
Anne-Lene Frølandshagen, 55-59, 01:49:03, nr 4 i klassen og nr 110 totalt.
May Ulvåen, 65-69, 01:54:10, nr 2 i klassen og nr 120 totalt.

Magnus Cato Andersen, 23-34, 01:05:12, nr 7 i klassen og nr 19 totalt.
Knut Magne Furuheim, 55-59, 01:09:27, nr 3 i klassen og nr 38 totalt.
Fred Morgan Larsen, 50-54, 01:11:06, nr 3 i klassen og nr 43 totalt.
Henrik Landeklint, 45-49, 01:11:21, nr 9 i klassen og nr 45 totalt.
Kai Berg, 45-49, 01:12:55, nr 12 i klassen og nr 53 totalt.
Lasse Lieberknecht, 50-5, 01:13:23, nr 6 i klassen og nr 56 totalt.
Regin Wernersen, 40-44, 01:14:35, nr 10 i klassen og nr 65 totalt.
Sven Simonsen, 55-59, 01:18:07, nr 5 i klassen og nr 81 totalt.
Steinar Angelskår, 65-69, 01:20:05, nr 1 i klassen og nr 96 totalt.
Stig Andresen, 50-54, 01:20:18, nr 11 i klassen og nr 98 totalt.
Egil Holme, 60-64, 01:20:41, nr 1 i klassen og nr 104 totalt.
Jarle Jørgensen, 40-44, 01:20:50, nr 20 i klassen og nr 16 totalt.
Halvard Grini, 45-49, 01:20:52, nr 23 i klassen og nr 107 totalt.
Martin Fredheim, 40-44, 01:21:42, nr 22 i klassen og nr 111 totalt.
Kjell Arne Johansen, 60-64, 01:22:43, nr 2 i klassen og nr 117 totalt.
Ole Tharaldsen, 55-59, 01:23:09, nr 8 i klassen og nr 120 totalt.
Henrik Raagaard, 70-74, 01:24:57, nr 1 i klassen og nr 134 totalt.
Tom Sognlien, 55-59, 01:26:53, nr 14 i klassen og nr 151 totalt.
Terje Hansen, 60-64, 01:27:00, nr 42 i klassen og nr 153 totalt.
Terje Svensson, 55-59, 01:28:00, nr 19 i klassen og nr 167 totalt.
Leif Roar Jørgensen, 70-74, 01:31:19, nr 2 i klassen og nr 190 totalt.
Morten Hansen, 55-59, 01:38:51, nr 32 i klassen og nr 252 totalt.
Tormod Vatvet, 60-64, 01:39:18, nr 8 i klassen og nr 256 totalt.

Kai, Marie og Magne før løpet.


Felles oppvarming.


Foto: Rolf B. Gundersen (startområdet og underveis i løypa), Rune Christiansen (målområdet og premieutdeling)

Tekst : Terje Svensson




Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.