Deltagerrekord under Fredrikstadløpet 31. mars!

Postet av Fredrikstad IF den 31. Mar 2019

Trangt om plassen i første linje under starten på halvmaraton.

Hele 633 løpere fullførte en av distansene under Fredrikstadløpet i dag! Fordelingen på distanser ble slik:
Halvmaraton: 292 løpere
5 km: 212 løpere
3 km:35 løpere
Barneløpet: 93 barn 

Resultater

Resultater fra dagens løp finner du her: Resultater Eqtiming

Klassevis resultatliste

Total resultatliste

Deltagere barnløpet

Les omtale av løpet på f-b.no og på kondis.no.

Bildealbum

Barneløpet

3 km

5 km 

Halvmaraton

Beste herre på halvmaraton, Thomas Asgautsen fra Spirit Stavanger Friidrettsklubb / Club121. Han løp inn til tiden 1:09:50.

Beste dame på halvmaraton, Yngvild Kaspersen fra Trømsø Løperklubb. Hun løp til seier på 1:14:39.

Beste herre på 5 km ble Even Dahl fra FIK Orion / Driv Trening AS med 14:41.

Beste dame på 5 km ble Hanne Mjøen Maridal, Lillehammer IF, med 16:47.

Raskeste gutt på 3 km ble Herman Aarebrot, Fredrikstad IF, med 10:25

Raskeste jente på 3 km var Ellinor Fossheim Solberg, SKI, med 10:57.


Endelig gikk startskuddet!

Full innsats under innspurten i barneløpet!

Resultater Fredrikstad IF

Halvmaraton

Marie Grønneberg, 1:30:46, nr 2 i klasse 40-44, nr 9 totalt
Hege Gathen, 1:39:16, nr 2 i klasse 50-54, nr 19 totalt
Tina Skoglund, 1:55:25, nr 3 i klasse 55-59, nr 37 totalt

Knut Magne Furuheim, 1:30:44, nr 5 i klasse 55-59, nr 99 totalt
Kai Berg, 1:33:42, nr 17 i klasse 45-49, nr 116 totalt
Ole Christian Lier, 1:34:18, nr 12 i klasse 55-59, nr 123 totalt
Sven Simonsen, 1:37:49, nr 14 i klasse 55-59, nr 144 totalt
Sindre Haraldsen, 1:42:43, nr 29 i klasse 40-44, nr 162 totalt
Per Harald Nilsen, 1:45:35, nr 4 i klasse 60-64, nr 179 totalt
Terje Kristiansen, 1:48:33, nr 20 i klasse 55-59, nr 191 totalt
Kjell Arne Johansen, 1:51:17, nr 3 i klasse 65-69, nr 203 totalt

5 km

Mille Lie, 20:17, nr 2 i klasse 18-19, nr 15 totalt
Hermine Ellefsen, 23:59, nr 4 i klasse 12-13, nr 28 totalt
Aurora Ellefsen, 23:59, nr 5 i klasse 12-13, nr 29 totalt
May Ulvåen, 27:00, nr 1 i klasse 65-69, nr 40 totalt

Magnus Cato Andersen, 17:11, nr 21 i klasse 23-34, nr 31 totalt
Numan Khogyanai, 18:59, nr 5 i klasse 16-17, nr 58 totalt
Lasse Lieberknecht, 19:37, nr 5 i klasse 50-54, nr 71 totalt
Per-Owe Monkvik, 21:11, nr 4 i klasse 55-59, nr 89 totalt
Terje Hansen, 22:14, nr 3 i klasse 60-64, nr 97 totalt
Steinar Basberg, 22:20, nr 4 i klasse 60-64, nr 98 totalt
Terje R Svensson, 23:06, nr 7 i klasse 55-59, nr 105 totalt
Tor-Einar Langebeck, 23:24, nr 11 i klasse 50-54, nr 108 totalt
Preben Larsen-Isøy, 24:46, nr 12 i klasse 40-45, nr 118 totalt
Jørgen Gurandsrud, 27:15, nr 2 i klasse 70-74, nr 130 totalt
Sverre Sanengen, 29:25, nr 1 i klasse 80+, nr 134 totalt

3 km

Astrid Reknes, 11:57, nr 1 i klasse 15 år, nr 3 totalt
Esther Pedersen, 11:59, nr 2 i klasse 14 år, nr 4 totalt
Ingrid Westberg, 13:06, nr 1 i klasse 13 år, nr 5 totalt
Tuva Anstensen, 14:33, nr 3 i klasse 12 år, nr 9 totalt
Karine Magnussen, 14:38, nr 3 i klasse 13 år, nr 10 totalt
Aishah Alsagoff, 18:38, nr 5 i klasse 12 år, nr 12 totalt

Herman Aarebrot, 10:25, nr 1 i klasse 14 år, nr 1 totalt
Noah Linden, 11:28, nr 1 i klasse 15 år, nr 3 totalt
Lucas Stauning Løwen, 12:50, nr 1 i klasse 13 år, nr 5 totalt
Leander Ulvøy, 17:35, nr 2 i klasse 12 år, nr 8 totalt

Takk til alle deltagere og alle frivillige!

Tekst: Terje Svensson
Foto: Rolf B. Gundersen




Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline