Glommaløpet 11. mai 2019

Postet av Fredrikstad IF den 12. Mai 2019

August Flø ble igjen raskeste herre under gårsdagens Glommaløp, Med tiden 56:33 var han 16 sekunder foran Ole-Hermann Røhr fra Ryggejoggen. Lars-Kristian Lunde fra Slevik IL kom inn til 3. plass på 58:40.

Marte Sendestad var raskeste kvinne langs Glomma i går med 1:07:38. På plassene bak fulgte Inger Lise Hystad fra Østbygda IL med 1:08:16 og Anniken Wallin fra Salmin Norge med 1:08:17.

Totalt 1320 løpere løp en av distansene i årets Glommaløp.
37 deltok i barneløpet
6 deltok i ungdomsløpet
71 stafettlag fullførte (710 løpere).
530 fullførte 10 miles individuelt.
37 startet trim uten tidtagning.

Resultater

Du finner alle resultater på nett her: Resultater Eqtiming
Klassevis resultatliste
Total resultatliste
Startliste 10 miles uten tidtagning
Glommaløpet - tider barneløp
Glommaløpet - tider ungdomsløp

Resultater FIF

I tillegg til seieren til August Flø fikk vi klasseseire til May Ulvåen i klasse 65-69, Kjell-Arne Johansen i klasse 65-69 og ikke minst til Henrik Lund Raagaard i klasse 75+. Henriks tid på 1:45:45 er imponerende! 

May og Henrik noterte seg også for ny bestetid i sin klasse i Glommaløpet.

Marie Grønneberg, 1:08:18, nr 2 i klasse 40-44
Hege Gathen 1:17:00, nr 2 i klasse 50-54
Heidi Ellefsen, 1:17:55, nr 7 i klasse 40-44
Tina Bergstrøm, 1:21:21, nr 2 i klasse 55-49
Kristin Josefsen 1:24:46, nr 5 i klasse 50-54
Kari Elisabeth Graham, 1:31:45, nr 3 i klasse 55-49
May Ulvåen, 1:32:21, nr 1 i klasse 65-69 

August Flø, 56:33, nr 1 i klasse 23-34 og raskeste herre totalt
Magnus Cato Andersen, 59:51, nr 3 i klasse 23-34
Knut Magne Furuheim, 1:08:15, nr 4 i klasse 55-59
Regin Wernersen, 1:08:39, nr 14 i klasse 45-49
Lasse Lieberknecht, 1:11:30, nr 4 i klasse 50-54
Ole Christian, Lier 1:13:02, nr 7 i klasse 55-59
Jarle Jørgensen, 1:13:03, nr 17 i klasse 40-44
Henrik Lund Raagaard 1:14:45, nr 1 i klasse 75+
Halvard Grini, 1:15:41, nr 26 i klasse 45-49
Per Harald Nilsen, 1:19:02 17:26, nr 4 i klasse 60-64
Martin Fredheim, 1:20:00, nr 30 i klasse 40-44
Terje R Svensson, 1:20:18, nr 14 i klasse 55-59
Kjell Arne Johansen, 1:20:43, nr 1 i klasse 65-69
Terje Hansen, 1:21:00 19:24, nr 6 i klasse 60-64
Steinar Angelskår, 1:22:23, nr 4 i klasse 65-69
Morten Hansen, 1:30:41, nr 29 i klasse 55-59
Leif Roar Jørgensen 1:31:56, nr 2 i klasse 75+

Les omtale av løpet på Kondis.no (Flø og Sendestad vant Glommaløpet), på f-b.no (tekst og bilder) og sa.no (tekst og bilder). Begge de 2 siste krever innlogging.

Bildealbum

Barneløpet
10 miles, starten og underveis i løypa
Målgang
Premieutdeling

Bilder av noen av løperne fra FIF.

Kari Graham (først  bildet).

Kjell Arne Johansen

Knut Magne Furuheim og Marie Grønneberg

Kristin Josefsen

Magnus Cato Andersen

Ole Christian Lier

Per Harald Nilsen (682)

Steinar Angelskår (i front)

Regin Wernersen

Terje Hansen

Tina Bergstrøm


Tekst: Terje Svensson
Foto: Rolf B. Gundersen og Rune Christiansen (bildealbum fra målgang og premieutdeling)


0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline