Veidekkelekene dag 3: FIF tok 7 gull, 2 sølv og 4 bronse.

Postet av Fredrikstad IF den 20. Jun 2015




På bildet ser vi FIF sine 400m fra venstre: Thomas Svendsen, Didrik Seland, Nicklas Bekkevold, Jørgen Høiden, Tobias Lien og sprinteren Kristoffer Persen.

Det ble nok en god dag for FIF på Stampesletta stadion på Lillehammer, der FIF endte til slutt med 13 medaljer og passerte samtidig det totale antall medaljer fra 2014. Med en dag igjen her på Veidekkelekene, ser det ut til et FIF kommer til å gjøre en av sine beste konkurranser noen sinne her oppe på Lillehammer.
Dagen startet med at Didrik Grøm G13 fikk den beste tiden i forsøke på 60m. Senere på dagen vant han A-finalen med tiden 7,92. Johanna Maria Garcia-Vevelstad J14 kom også til A-finalen, der det ble bronse med tiden 8,21., mens Christoffer Avdal G16 tok sølvmedalje på 100mhk med tiden 17,51.
For de eldste utøverne var det 400m som stod på programmet og her stilte FIF med hele 10 deltagere, der Ingrid Linn Nordahl J18/19 vant med ny pers på tiden 56,16, mens Thomas Svendsen tok bronse med ny pers på 52,08. Perset på 400m gjorde også: Tobias Lien G17(53,02), Jørgen Høiden G17 (52,18), Fridtjoff Sandberg G17 (53,53), Didrik Seland G18/19 (52,77), Mille H. Lie J15 (71,98), Nadine Ohla J17 (64,00) og Katinka V. Prestøy J17 (59,85).

På de tekniske øvelsene fikk også FIF flere medaljer: Her fikk Gardar Fridriksson MS, 1.plass i spyd med et kast på 60,83m. Lukas Leiro hoppet 2,50m i stav og havnet med det på en 2.plass, mens Viktor Sand G17 tok 3.plass i lengde med et hopp på 5,97m. Kevin Lysell G15 kastet seg til en bronse i diskos (35,24m) og fikk den samme plasseringen, da han hoppet 4,61m i lengde.
Dagen ble avsluttet med fire gull i stafett for FIF, der G13/14 og J13/14 tok gull på 4x60m, mens G15/16 og G17/19 tok gull på 4x100m.

Resultater Veidekkelekene dag 3

Resultater stafett

Deltagere Veidekkelekene Lillehammer 20.jun Resultat Plass
Klasse Øvelse Etternavn Fornavn
Gutter 13 Høyde Persen Fredrik 1,25m 8
Gutter 13 Høyde Christensen Nils Christian 1,3m 7
Gutter 13 60 meter Grini Sondre Nygaard
Gutter 13 60 meter Grøm Didrik 8,09
A-finale 60 meter Grøm Didrik 7,92 1
Gutter 13 60 meter Persen Fredrik 9,23
Gutter 13 60 meter Elsfjorden Isak 9,9
Gutter 13 60 meter Reinsch Nikolai Kjøniksen 8,76
A-finale 60 meter Reinsch Nikolai Kjøniksen 8,63 6
Gutter 13 60 meter Christensen Nils Christian 8,77
A-finale 60 meter Christensen Nils Christian 8,62 5
Gutter 13 Kule Grini Sondre Nygaard 8,25m 7
Gutter 13 Kule Elsfjorden Isak 6,59m 10
Gutter 15 Diskos Lysell Kevin Andreas 35,24m 3
Gutter 15 Diskos Pedersen Eskil 26,74m 6
Gutter 15 Lengde Lysell Kevin Andreas 4,61m 3
Gutter 15 Stav Pedersen Eskil 2,50m 2
Gutter 15 Stav Leiro Lukas 2,00m 4
Gutter 16 100 meter hekk Avdal Christoffer M 17,51 2
Gutter 16 Lengde Avdal Christoffer M 4,40m 9
Gutter 17 400 meter Lien Tobias 53,02 6
Gutter 17 400 meter Svendsen Thomas 52,08 3
Gutter 17 400 meter Høiden Jørgen 52,18 4
Gutter 17 400 meter Bekkevold Nicklas 62,45 17
Gutter 17 400 meter Sandberg Fridjof 53,53 8
Gutter 17 Lengde Sand Viktor Nordstrand 5,97m 3
Gutter 18/19 400 meter Seland Didrik 52,77 9
Menn senior Spyd Fridriksson Gardar Johann 60,83 1
Jenter 13 60 meter Knutsen Amanda B 8,8
B-finale 60 meter Knutsen Amanda B 9,07 (6) 14
Jenter 13 60 meter Skahjem Fredrikke 10,26
Jenter 13 60 meter Oksmo Hanna 8,85
B-finale 60 meter Oksmo Hanna 8,77 (1) 9
Jenter 13 Lengde Skahjem Fredrikke 3,38 30
Jenter 13 Lengde Skovly Johanne 4,17m 14
Jenter 13 Spyd Oksmo Hanna 25,31m 7
Jenter 13 Spyd Skovly Johanne 25,35m 6
Jenter 13 Spyd Skahjem Fredrikke 19,48m 9
Jenter 13 Spyd Knutsen Amanda B 16,14m 12
Jenter 14 60 meter Garcia-Vevelstad Johanna Maria 8,36
A-finale 60 meter Garcia-Vevelstad Johanna Maria 8,21 3
Jenter 14 Lengde Garcia-Vevelstad Johanna Maria 4,59 9
Jenter 14 Lengde Romberg Anniken 4,72 7
Jenter 14 Lengde Romberg Julie 4,82 4
Jenter 15 400 meter Lie Mille Haugen 71,98 23
Jenter 15 Lengde Andersen Maja Nødtveidt 3,55m 14
Jenter 16 400 meter Larsen Julie Marie DNS
Jenter 17 400 meter Ohla Nadine 64 7
Jenter 17 400 meter Prestøy Katinka Vaag 59,85 5
Jenter 18/19 400 meter Nordahl Ingrid Linn 56,16 1
Kvinner senior 3000 meter Larsen Julie Marie DNS
Stafett
G 13-14 4x60m 31,74 1
Fredrik P. Nils C.C. Nicolai K.R. Didrik G.
G 15-16 4x100m 50,29 1
Kristoffer P. Lukas L. Didrik G. Eskil P.
G 17-19 4x100m 45,28 1
Thomas S Didrik S. Viktor N. S. Tobias L.
J 13-14 4x60m 32,19 1
Hannah N. Julie R. Johanna M.G-V. Anniken R.
J 13-14 4x60m 34,86 7
Johanne S Fredrikke S. Amanda B. K. Hanna O.




Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Powered by: Bloc