Veidekkelekene dag 4: FIF tok 3 gull, 1 sølv og 2 bronse

Postet av Fredrikstad IF den 21. Jun 2015




Totalt tok FIF 13 gull, 6 sølv og 12 bronse under Veidekkelekene 2015.
På den fjerde og siste dagen ble det 3 gull, 1 sølv og 2 bronse. Gullet gikk til Jørgen Høiden G18/19 da han vant sin 800m på Veidekkelene med tiden 2.00,75. Didrik Grøm G13 vant både lengde med et hopp på 5,06m og 60 meter A-finale med tiden 12,73 etter å ha løpt på 12,63 i forsøket. Sølvet var det Kevin Andre Lysell, som fikk etter et støt med kula på 11,57m. Bronsemedaljene gikk til Lukas Leiro G15, som hoppet 1,50m i høyde og Maja N. Andersen J15 med et støt på 8,32m i kule.
Ellers hadde FIF med følgende utøvere i A.finalen på 100m: Nils Christian Christensen G13 (13,58 - 5pl.), Kristoffer Persen G15 (12,37 - 7pl.), Thomas Svendsen G17 (11,79 - 4pl.) og Hanna Oksmo J13 (14,07 - 5pl.). I den sist nevnte klassen hadde vi også med Amanda B. Knutsen i B-finalen (14,77).
En meget vellykket helg for FIF på Stampesletta, der været spilte på lag med arrangørene og de aktive, som medførte et hav av nye personlige rekorder i løpet av hele helgen.

Resultater Veidekkelekene 2015


Deltagere Veidekkelekene Lillehammer 21.jun Resultat Plass
Klasse Øvelse Etternavn Fornavn
Gutter 13 100 meter Persen Fredrik 14,9
Gutter 13 100 meter Elsfjorden Isak 15,56
Gutter 13 100 meter Grøm Didrik 12,63
A-finale 100 meter Grøm Didrik 12,73 1
Gutter 13 100 meter Christensen Nils Christian 13,52
B-finale 100 meter Christensen Nils Christian 13,58 5
Gutter 13 100 meter Reinsch Nikolai Kjøniksen 14,01
Gutter 13 600 meter Grini Sondre Nygaard DNS
Gutter 13 600 meter Elsfjorden Isak 2.00,94 8
Gutter 13 600 meter Christensen Nils Christian 1.49,33 6
Gutter 13 Lengde Reinsch Nikolai Kjøniksen 4,20m 10
Gutter 13 Lengde Persen Fredrik 3,75m 13
Gutter 13 Lengde Grini Sondre Nygaard DNS
Gutter 13 Lengde Grøm Didrik 5,06m 1
Gutter 14 Diskos Andresen Viktor 21,79m 6
Gutter 15 100 meter Persen Kristoffer 12,32
Gutter 15 100 meter Lysell Kevin Andreas 13,13
Gutter 15 800 meter Pedersen Eskil 2.20,38 11
Gutter 15 Høyde Leiro Lukas 1,50m 3
Gutter 15 Kule Pedersen Eskil 9,74 7
Gutter 15 Kule Lysell Kevin Andreas 11,57 2
Gutter 17 100 meter Lien Tobias 12,14
A-finale 100 meter Lien Tobias 12,04 6
Gutter 17 100 meter Sand Viktor Nordstrand 12,51
Gutter 17 100 meter Svendsen Thomas 11,94
B-finale 100 meter Svendsen Thomas 11,79 4
Gutter 17 100 meter Bekkevold Nicklas 13,54
Gutter 17 800 meter Høiden Jørgen 2.00,75 1
Gutter 18/19 100 meter Seland Didrik 12,17
Gutter 18/19 800 meter Martinsen Victor Hiller DNS
Jenter 13 100 meter Oksmo Hanna 13,93
A-finale 100 meter Oksmo Hanna 14,07 5
Jenter 13 100 meter Knutsen Amanda B 14,39
B-finale 100 meter Oksmo Hanna 14,77 (2) 10
Jenter 13 100 meter Skovly Johanne DNF
Jenter 13 Høyde Oksmo Hanna 1,35m 6
Jenter 13 Høyde Skahjem Fredrikke DNF
Jenter 13 Høyde Knutsen Amanda B 1,30m 10
Jenter 14 100 meter Garcia-Vevelstad Johanna Maria 13,51
Jenter 14 100 meter Nordrum Hannah 14,26
Jenter 14 100 meter Bjørnebekk Oleane Fagerli 14,49
Jenter 14 800 meter Romberg Anniken 2.25,75 6
Jenter 14 800 meter Romberg Julie 2.25,71 5
Jenter 14 Høyde Nordrum Hannah 1,45m 5
Jenter 15 100 meter Andersen Maja Nødtveidt 15,96
Jenter 15 800 meter Lie Mille Haugen 2.35,10 12
Jenter 15 Kule Andersen Maja Nødtveidt 8,32m 3
Jenter 16 800 meter Larsen Julie Marie DNS
Jenter 17 800 meter Ohla Nadine 2.26,19 4
Jenter 17 800 meter Prestøy Katinka Vaag DNS
Jenter 18/19 100 meter Andersen Madelén DNS
Jenter 18/19 800 meter Nordahl Ingrid Linn DNS




Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Powered by: Bloc