Bra åpning på UM av FIF sine gutter på formiddagsøkten fredag

Postet av Fredrikstad IF den 11. Sep 2015




FIF stilte med fire gutter til start på formiddagsøkten av dag 1 på UM i Lillestrøm, der tre av de satte nye perser i sine øvelser. Kevin Andreas Lysell G15 startet UM for FIF-troppen med å delta i diskos, men en litt stresset Kevin fikk kun opp et gyldig kast og endte med det på en 9.plass med resultatet 32,43m. På 100m løp Tobias Lien G17 inn til ny pers med tiden 11,63 (tidligere 11,80) og var kun syv hundredeler fra en finale. Tobias endte dermed på en 10.plass i sin første start i et UM.
Etter Tobias var det Kristoffer Persen G15 sin tur på 100m og han løp også inn til ny pers med tiden 12,26 (tidligere 12,30) og endte med det på en 13.plass.
Den siste som var i ilden på formiddagsøkten var Viktor Sand G17, som satte ny pers i tresteg og hoppet seg inn til en fjerde plass med et hopp på 12,73m, som var en forbedring med 20 cm.
På bildet ser vi i et strålende vær på Romerike Friidrettsstadion fra venstre; Kristoffer Persen, Viktor Sand, Tobias Lien og Kevin Andreas Lysell.

Resultater UM dag 1

Her kan dere følge FIF-troppen: UM på Livesendinger
med speaker Fredrik Ellingsen fra FIF, som en av kommentatorene.

Tidspunktene for FIF sine utøvere finner dere her:

Tidsskjema FIF-troppen UM 11.09.2015 - 13.09.2015
Klasse Øvelse Dato Kl. Etternavn Fornavn
Gutter 15 100 meter 11.09. 13.55 Persen Kristoffer
Gutter 15 Diskos 11.09. 11.00 Lysell Kevin Andreas
Gutter 17 100 meter 11.09. 12.00 Lien Tobias
Gutter 17 400 meter 11.09. 19.45 Lien Tobias
Gutter 17 400 meter 11.09. 19.45 Svendsen Thomas
Gutter 17 400 meter 11.09. 19.45 Høiden Jørgen
Gutter 17 400 meter 11.09. 19.45 Sandberg Fridjof
Gutter 17 Tresteg 11.09. 13.30 Sand Viktor Nordstrand
Gutter 18/19 400 meter 11.09. 20.15 Seland Didrik
Gutter 18/19 Lengde 11.09. 19.00 Langvik Ulrik Sæther
Gutter 15 200 meter 12.09. kl.10.20 Persen Kristoffer
Gutter 15 Slegge 12.09. kl.10.40 Pedersen Eskil
Gutter 15 Slegge 12.09. kl.10.40 Lysell Kevin Andreas
Gutter 17 200 meter 12.09. kl.11.30 Lien Tobias
Gutter 17 200 meter 12.09. kl.11.30 Svendsen Thomas
Gutter 17 Lengde 12.09. kl.13.20 Sand Viktor Nordstrand
Gutter 18/19 200 meter 12.09. kl.12.00 Seland Didrik
Gutter 18/19 Tresteg 12.09. kl.16.40 Langvik Ulrik Sæther
Gutter 17 800 meter 13.09. kl.10.25 Høiden Jørgen
Jenter 17 400 meter 11.09. 19.35 Prestøy Katinka Vaag
Jenter 18/19 400 meter 11.09. 20.00 Nordahl Ingrid Linn
Jenter 17 300 mhekk 12.09. 17.40 Prestøy Katinka Vaag
Jenter 18/19 800 meter 13.09. kl.10.10 Nordahl Ingrid Linn
Gutter 17-19 1000 stafett 13.09. kl.14.15 Laguttak fredag/lørdag
Ulrik - Didrik Thomas Tobias - Jørgen
Viktor S. Kristoffer




Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Powered by: Bloc