3.dag av Jr.NM på Brandbu - 2 x sølv til FIF på stafetten

Postet av Fredrikstad IF den 7. Aug 2016

Begge FIF lagene på 1000m stafett gikk av med sølvmedaljen i avslutningen av Jr.NM på Brandbu. På guttelaget løp Kristoffer Persen (100m), Ulrik Sæther Langvik (200m), Tobias Lien (300m) og Jørgen Høiden (400m), som kom inn på tiden 2.02,43 i klassen U20.
I samme klassen på jentesiden og inn på den samme plasseringen løp Heidi Sele Gustavsen (100m), Katinka Vaag Prestøy (200m), Nora Wold (300m) og Ingrid Linn Nordahl (400m) på tiden 2.17,52.
FIF fikk dermed med seg fire medaljer i mesterskapet, der Nora tok sølv på 400mhk og Ingrid tok bronse på 400m. I tillegg kommer selvsagt dagen to sølvmedaljer på 1000m stafett for gutter og jenter i klassen U20.
På bildet ser vi Ulrik, Jørgen, Kristoffer og Tobias etter premieutdelingen.

Resultater fra Jr.NM 2016

Resultater Jr.NM Brandbu 2016
Klasse Øvelse Etternavn Fornavn Resultatet Plass
Menn u20 100 meter Persen Kristoffer 12,03 36.
Menn u20 400 meter Høiden Jørgen 50,12 4. (forsøk)
Menn u20 400 meter Høiden Jørgen 50,23 4. (finale)
Menn u20 Lengde Sand Viktor Nordstrand 5,81m 10.
Menn u20 Lengde Langvik Ulrik Sæther 6,19m 7.
Menn u20 200 meter Persen Kristoffer 24,31 33.
Menn u20 400 meter hekk Høiden Jørgen DNS
Menn u20 Tresteg Sand Viktor Nordstrand 12,60m 8.
Menn u20 Tresteg Langvik Ulrik Sæther 13,48m 5.
Menn u20 1000 meter stafett Persen Kristoffer
Menn u20 1000 meter stafett Langvik Ulrik Sæther
Menn u20 1000 meter stafett Lien Tobias
Menn u20 1000 meter stafett Høiden Jørgen
2.02,43
2.
Kvinner u20 1500 meter Wold Nora Kollerød DNS
Kvinner u20 400 meter Nordahl Ingrid Linn 57,91 2. (forsøk)
Kvinner u20 400 meter Nordahl Ingrid Linn 56,07 3. (finale)
Kvinner u20 Lengde Gustavsen Heidi Sele 3m 29.
Kvinner u20 400 meter hekk Wold Nora Kollerød 65,34 3. (forsøk)
Kvinner u20 400 meter hekk Wold Nora Kollerød 61,66 2. (finale)
Kvinner u20 400 meter hekk Prestøy Katinka Vaag 66,76 6. (forsøk)
Kvinner u20 400 meter hekk Prestøy Katinka Vaag 63,45 4. (finale)
Kvinner u20 800 meter Nordahl Ingrid Linn DNS
Kvinner u20 Tresteg Gustavsen Heidi Sele 10,92m 13.
Kvinner u20 1000 meter stafett Gustavsen Heidi Sele
Kvinner u20 1000 meter stafett Prestøy Katinka Vaag
Kvinner u20 1000 meter stafett Wold Nora Kollerød
Kvinner u20 1000 meter stafett Nordahl Ingrid Linn 2.17,52 2.





Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Powered by: Bloc