Friidrettens venners kretspris for trenere/ledere gikk til Tommy Prøiz (Moss) og Tanja Stauning. Begrunnelse lenger ned i artikkelen.
FIF vant Lagserien for jenter og gutter i Østfold 2023 (2022, 2021 poeng i parentes) foran SIL og MIL.
1. | Fredrikstad | 20532 | (20228,19428) |
2. | Sarpsborg | 19783 | (19614,20081) |
3. 4. 5. 6. | Moss Aremark Halden Askim | 19628 | (20328,19679) (20389,20478) (17785,17725) (18096) |
Friidrettens venners kretspris gikk til 18 åringene (i 2023) Jamila og Jesper Bjerk fra Moss.
Jamilla fikk prisen for 200m på 24.92 som gir 1060 poeng.
Så ble det delt ut bestemannspremier. Her har Carl Henrik Breigan (til høyre) tildelt bestemannspremie gutter 13-19år.
Klasse | Navn | Klubb | Øvelse | Resultat/Poeng |
Kort løp | Carl Henrik Breigan G-15 | FIF | 100m | 11.43/1088p |
I tillegg fikk følgende FIF-utøvere bestemannspremier:
Klasse | Navn | Klubb | Øvelse | Resultat/Poeng |
Kort løp | Dina Rosvinge Aasen J-17 | FIF | 60m
| 7.46/1145p |
Hopp | Ida Andrea Breigan J-18 | FIF | Lengde | 6.30m/1126p |
Klasse | Navn | Klubb | Øvelser | Resultat |
KS | Nora Wold Marlen Aakre | FIF FIF | 400mh 100mh | 57.70 / 919 13.61/ 919 |
MS | Kristoffer Persen | FIF | 200m | 22.02/852 |
Begrunnelsen for tildeling av Friidrettens venners kretspris for trenere/ledere til Tanja:
Tanja Stauing FIF; Tanja har i en årrekke hatt ansvar for FIF sin mellom- og langdistanse gruppe. Første årene sammen med Jens Petter Wold, men etter hans bortgang har Tanja tatt mer og mer ansvar for gruppen. Hun har tatt trener 1 gjennom NFIF og tilegnet seg en del kunnskap der, men mest har hun nok lært gjennom erfaring, «nysgjerrighet» og i godt samarbeid med andre trenere som Tor Øivind Ødegård, Jørgen Westberg og nå Tommy Prøitz.
Tanja er en trener med stor evne for å se allsidigheten i treningen, noe hun har vist utallige ganger gjennom kretstreninger og treningsleirer. Hun er et kronisk ja-menneske med et utrolig smittende positivt humør. I tillegg har hun også en unik egenskap til å se alle på sitt nivå. I samarbeid med Tommy Prøitz er hun nå veldig engasjert i kretsens mellom- og lange distanse prosjekt som har vokst fra 10-12 utøvere til å bli i overkant av 30 utøvere fra hele Østfold. Vi i Østfold friidretts krets setter utrolig pris på den jobben du gjør både på klubb og kretsplan og er veldig takknemlig for din positivitet, og det engasjement du viser for utøvere og andre trenere.
Årsberetning, regnskap og budsjett ble raskt godkjent av tinget.
Anne-Britt Tollefsen, Moss IL ble gjenvalgt som leder.
Bård Pedersen fortsetter som styremedlem og Stig Andresen ble valgt inn som varamedlem.
Ulf Reffsgård fortsetter i Dommerutvalget.
Freia Haraldsen Skaset J17 avsluttet UM med å ta sitt andre sølv. Denne gangen kom det etter nok en ny pers 200m i finalen med tiden 25,42. Tidligere på dagen perset hun i forsøket med tiden 25,44. Hun vant dermed det siste heatet og tiden var nest best i forøket. Hun vant også første finaleheatet med 25,42, men måtte se seg slått av Lilje Lopes Patey fra BUL, som løp i det andre finaleheatet på 25,06.
Thor Adam kom seg også til finalen på 200m, der han løp inn til en 5.plass med tiden 24,70.
Jamila Isman vant sitt forsøksheat på 200m med tiden 25,99, men den tiden var ikke god nok for finalen.
Luna Andrine Stang J15 kom over 1,31 og 1,36 i første forsøk. Luna gikk også over 1,41m, men her trengte hun et ekstra forsøk. Hun fikk dessverre tre riv på 1,46m og endte da med 1,41m, som holdt til en 5.plass.
Luna Andrine Stang J15 kom over 1,31 og 1,36 i første forsøk. Luna gikk også over 1,41m, men her trengte hun et ekstra forsøk. Hun fikk dessverre tre riv på 1,46m og endte da med 1,41m.
Thor Adam løper finale 200m kl.13.15
Freia Haraldsen Skaset J17 videre til finalen på 200m etter ny pers på 25,44. Hun vant dermed det siste heatet og tiden var nest best i forøket. Finalen går 13.45
Jamila Isman vant sitt forsøksheat på 200m med tiden 25,99, men den tiden var ikke god nok for finalen.
Følg UM innendørs i Sandnes på: STREAMING
Freia Haraldsen Skaset J17 tok sølv på 60m med tiden 7.86, som kun var to hundredeler fra egen pers. Tidligere på dagen vant hun forsøksheatet sitt med tiden 7,94.
Luna Andrine Stang J15 kom videre til semifinalen på 60m etter 8,41 i forsøket, men gikk ikke videre fra semifinalen etter å ha løpt på 8,48. Luna løp også 200m forsøk på 27.34, som akkurat ikke holdt til finaleplass.
Thor Adam Morades Alfheim G15 fikk 4 plass i finalen på 60m. han løp 7.58 i forsøk, 7.50 i semifinale som ble pers og løp til ny pers i finalen på 7.49. Thor Adam kom også videre til finale på 200m med tiden 24.58.
Elias Persen G16 kom på 8 plass i finalen på 60m. Han løp 7.60 i forsøket og satt pers i semifinalen på 7.43. Finalen gikk på 7.58 men da fikk han seg en liten smell i hamstring som gjorde at han måtte stå over 200m.
Amelie Normann Andersen J15 løp 800m på 2.35.99 som er ny pers, hun løp 200m forsøk rett etterpå som endte på tiden 28.88.
På bildet fra venstre ser vi: Thor Adam Morades Alfheim, Freia Haraldsen Skaset, Luna Andrine Stang, Amelie Normann Andersen og Elias Persen.
Freia Haraldsen Skaset (7,86) kom på pallen etter 60m. Vinneren ble Oda Asdal Hansen fra Skjalg (7,82), mens på bronsen gikk til Lilje Lopes Patey fra BUL (8,07)
]]>Følg FIF-troppen under UM i Sandnes denne helgen.
Det ble bronsemedalje til Jamila Isman KU 20 på 60mhk på åpningsdagen, men Freia Haraldsen Skaset J17 endte på en 4.plass i finalen. Begge satt ny pers på 60mhk under åpningsdagen, der Jamila perset i forsøket med 8.80 og løp nærmest like fort i finalen på 8.86. Freia fikk 4 plass i finalen med ny pers på 9.11, mens hun løp på 9,41 i forsøket. Her bør det nevnes også nevnes at 3.plassen i finalen også løp inn på tiden 9,11, men Freia tapte på tusendeler mot Susanne Tveit Amundsen fra Asker.
Link til: Hjemmeside UM
Link lørdagens: Streaming
Her er FIF-troppen som deltar under helgens innendørs UM i Sandnes
Fra venstre: Thor Adam Morades Alfheim G15, Elias Persen G16, Luna Andrine Stang J15, Amelie Normann Andersen J15, Jamila Isman KU 20 og Freia Haraldsen Skaset J17.
Resultater fredag:Nr | Bane | Startnr | Namn | Kategori | Fødselsdato | Klubb | Resultat | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 171 | Hansen, Oda Asdal | J17 | 11/8/2007 | Skjalg | 8.68 | |
2 | 2 | 420 | Skaset, Freia Haraldsen | J17 | 8/5/2007 | Fredrikstad | 9.41 | |
3 | 5 | 117 | Turner, Charlotte Lindland | J17 | 28/4/2007 | Sturla | 10.40 | |
4 | 3 | 285 | Elfenbein, Lotta | J17 | 6/1/2007 | Ranheim Idrettslag | 10.47 | |
6 | 378 | Espetvedt, Martine Lundberg | J17 | 27/1/2007 | FIL AKS-77 | DNF |
Finale J17 - 60mhk
Nr | Bane | Startnr | Namn | Kategori | Fødselsdato | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 171 | Hansen, Oda Asdal | J17 | 11/8/2007 | Skjalg | 8.68 |
2 | 3 | 109 | Selseth, Ingrid Louise | J17 | 7/7/2007 | Tønsberg | 9.01 |
3 | 5 | 444 | Amundsen, Susanne Tveit | J17 | 23/1/2007 | Asker | 9.11 |
4 | 4 | 420 | Skaset, Freia Haraldsen | J17 | 8/5/2007 | Fredrikstad | 9.11 |
5 | 2 | 308 | Birkeland, Birgitte Langeland | J17 | 29/10/2007 | I.L. Norna Salhus | 9.42 |
6 | 8 | 115 | Reppesgård, Elena Garcia | J17 | 7/10/2007 | Sturla | 9.78 |
7 | 1 | 108 | Rosvoll, Anniken Markussen | J17 | 22/9/2007 | Tønsberg | 10.14 |
8 | 7 | 117 | Turner, Charlotte Lindland | J17 | 28/4/2007 | Sturla | 10.37 |
Førsøk KU20 - 60mhk
Nr | Bane | Startnr | Namn | Kategori | Fødselsdato | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 429 | Gundersen, Lea Alise | KU20 | 2/11/2006 | Fyllingen Idrettslag | 8.71 |
2 | 4 | 418 | Isman, Jamila | KU20 | 21/8/2005 | Fredrikstad | 8.80 |
3 | 5 | 508 | Barkbu, Mirian Gjertsen | KU20 | 10/1/2006 | Jardar | 9.03 |
4 | 6 | 312 | Hystad-Haaland, Mari | KU20 | 26/4/2006 | I.L. Norna Salhus | 9.05 |
5 | 3 | 252 | Nilsen, Cassandra Ødegård | KU20 | 8/1/2006 | Sportsklubben Vidar | 9.13 |
Finale KU 20 - 60mhk
Nr | Bane | Startnr | Namn | Kategori | Fødselsdato | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 429 | Gundersen, Lea Alise | KU20 | 2/11/2006 | Fyllingen Idrettslag | 8.49 |
2 | 5 | 491 | Indahl, Sunniva | KU20 | 23/7/2006 | Ski IL Friidrett | 8.60 |
3 | 6 | 418 | Isman, Jamila | KU20 | 21/8/2005 | Fredrikstad | 8.86 |
4 | 7 | 508 | Barkbu, Mirian Gjertsen | KU20 | 10/1/2006 | Jardar | 9.10 |
5 | 3 | 220 | Eikeland, Elise | KU20 | 29/8/2005 | Sandnes | 9.13 |
6 | 1 | 312 | Hystad-Haaland, Mari | KU20 | 26/4/2006 | I.L. Norna Salhus | 9.18 |
7 | 8 | 252 | Nilsen, Cassandra Ødegård | KU20 | 8/1/2006 | Sportsklubben Vidar | 9.25 |
8 | 4 | 053 | Gulbrandsen, Lilli Margaret | KU20 | 6/5/2005 | Gneist | 9.33 |
Følg FIF-troppen under UM i Sandnes denne helgen.
Det ble bronsemedalje til Jamila Isman KU 20 på 60mhk på åpningsdagen, men Freia Haraldsen Skaset J17 endte på en 4.plass i finalen. Begge satt ny pers på 60mhk under åpningsdagen, der Jamila perset i forsøket med 8.80 og løp nærmest like fort i finalen på 8.86. Freia fikk 4 plass i finalen med ny pers på 9.11, mens hun løp på 9,41 i forsøket. Her bør det nevnes også nevnes at 3.plassen i finalen også løp inn på tiden 9,11, men Freia tapte på tusendeler mot Susanne Tveit Amundsen fra Asker.
Link til: Hjemmeside UM
Link til: Streaming
Resultater fredag:
Forsøk J17 - 60mhk
Nr | Bane | Startnr | Namn | Kategori | Fødselsdato | Klubb | Resultat | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 171 | Hansen, Oda Asdal | J17 | 11/8/2007 | Skjalg | 8.68 | |
2 | 2 | 420 | Skaset, Freia Haraldsen | J17 | 8/5/2007 | Fredrikstad | 9.41 | |
3 | 5 | 117 | Turner, Charlotte Lindland | J17 | 28/4/2007 | Sturla | 10.40 | |
4 | 3 | 285 | Elfenbein, Lotta | J17 | 6/1/2007 | Ranheim Idrettslag | 10.47 | |
6 | 378 | Espetvedt, Martine Lundberg | J17 | 27/1/2007 | FIL AKS-77 | DNF |
Finale J17 - 60mhk
Nr | Bane | Startnr | Namn | Kategori | Fødselsdato | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 171 | Hansen, Oda Asdal | J17 | 11/8/2007 | Skjalg | 8.68 |
2 | 3 | 109 | Selseth, Ingrid Louise | J17 | 7/7/2007 | Tønsberg | 9.01 |
3 | 5 | 444 | Amundsen, Susanne Tveit | J17 | 23/1/2007 | Asker | 9.11 |
4 | 4 | 420 | Skaset, Freia Haraldsen | J17 | 8/5/2007 | Fredrikstad | 9.11 |
5 | 2 | 308 | Birkeland, Birgitte Langeland | J17 | 29/10/2007 | I.L. Norna Salhus | 9.42 |
6 | 8 | 115 | Reppesgård, Elena Garcia | J17 | 7/10/2007 | Sturla | 9.78 |
7 | 1 | 108 | Rosvoll, Anniken Markussen | J17 | 22/9/2007 | Tønsberg | 10.14 |
8 | 7 | 117 | Turner, Charlotte Lindland | J17 | 28/4/2007 | Sturla | 10.37 |
Førsøk KU20 - 60mhk
Nr | Bane | Startnr | Namn | Kategori | Fødselsdato | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 429 | Gundersen, Lea Alise | KU20 | 2/11/2006 | Fyllingen Idrettslag | 8.71 |
2 | 4 | 418 | Isman, Jamila | KU20 | 21/8/2005 | Fredrikstad | 8.80 |
3 | 5 | 508 | Barkbu, Mirian Gjertsen | KU20 | 10/1/2006 | Jardar | 9.03 |
4 | 6 | 312 | Hystad-Haaland, Mari | KU20 | 26/4/2006 | I.L. Norna Salhus | 9.05 |
5 | 3 | 252 | Nilsen, Cassandra Ødegård | KU20 | 8/1/2006 | Sportsklubben Vidar | 9.13 |
Finale KU 20 - 60mhk
Nr | Bane | Startnr | Namn | Kategori | Fødselsdato | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 429 | Gundersen, Lea Alise | KU20 | 2/11/2006 | Fyllingen Idrettslag | 8.49 |
2 | 5 | 491 | Indahl, Sunniva | KU20 | 23/7/2006 | Ski IL Friidrett | 8.60 |
3 | 6 | 418 | Isman, Jamila | KU20 | 21/8/2005 | Fredrikstad | 8.86 |
4 | 7 | 508 | Barkbu, Mirian Gjertsen | KU20 | 10/1/2006 | Jardar | 9.10 |
5 | 3 | 220 | Eikeland, Elise | KU20 | 29/8/2005 | Sandnes | 9.13 |
6 | 1 | 312 | Hystad-Haaland, Mari | KU20 | 26/4/2006 | I.L. Norna Salhus | 9.18 |
7 | 8 | 252 | Nilsen, Cassandra Ødegård | KU20 | 8/1/2006 | Sportsklubben Vidar | 9.25 |
8 | 4 | 053 | Gulbrandsen, Lilli Margaret | KU20 | 6/5/2005 | Gneist | 9.33 |
Følg FIF-troppen under UM i Sandnes denne helgen.
Det ble bronsemedalje til Jamila Isman KU 20 på 60mhk på åpningsdagen, men Freia Haraldsen Skaset J17 endte på en 4.plass i finalen. Begge satt ny pers på 60mhk under åpningsdagen, der Jamila perset i forsøket med 8.80 og løp nærmest like fort i finalen på 8.86. Freia fikk 4 plass i finalen med ny pers på 9.11, mens hun løp på 9,41 i forsøket. Her bør det nevnes også nevnes at 3.plassen i finalen også løp inn på tiden 9,11, men Freia tapte på tusendeler mot Susanne Tveit Amundsen fra Asker.
Link til: Hjemmeside UM
Link til: Streaming
Resultater fredag:
Forsøk J17 - 60mhk
Nr | Bane | Startnr | Namn | Kategori | Fødselsdato | Klubb | Resultat | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 171 | Hansen, Oda Asdal | J17 | 11/8/2007 | Skjalg | 8.68 | |
2 | 2 | 420 | Skaset, Freia Haraldsen | J17 | 8/5/2007 | Fredrikstad | 9.41 | |
3 | 5 | 117 | Turner, Charlotte Lindland | J17 | 28/4/2007 | Sturla | 10.40 | |
4 | 3 | 285 | Elfenbein, Lotta | J17 | 6/1/2007 | Ranheim Idrettslag | 10.47 | |
6 | 378 | Espetvedt, Martine Lundberg | J17 | 27/1/2007 | FIL AKS-77 | DNF |
Finale J17 - 60mhk
Nr | Bane | Startnr | Namn | Kategori | Fødselsdato | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 171 | Hansen, Oda Asdal | J17 | 11/8/2007 | Skjalg | 8.68 |
2 | 3 | 109 | Selseth, Ingrid Louise | J17 | 7/7/2007 | Tønsberg | 9.01 |
3 | 5 | 444 | Amundsen, Susanne Tveit | J17 | 23/1/2007 | Asker | 9.11 |
4 | 4 | 420 | Skaset, Freia Haraldsen | J17 | 8/5/2007 | Fredrikstad | 9.11 |
5 | 2 | 308 | Birkeland, Birgitte Langeland | J17 | 29/10/2007 | I.L. Norna Salhus | 9.42 |
6 | 8 | 115 | Reppesgård, Elena Garcia | J17 | 7/10/2007 | Sturla | 9.78 |
7 | 1 | 108 | Rosvoll, Anniken Markussen | J17 | 22/9/2007 | Tønsberg | 10.14 |
8 | 7 | 117 | Turner, Charlotte Lindland | J17 | 28/4/2007 | Sturla | 10.37 |
Førsøk KU20 - 60mhk
Nr | Bane | Startnr | Namn | Kategori | Fødselsdato | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 429 | Gundersen, Lea Alise | KU20 | 2/11/2006 | Fyllingen Idrettslag | 8.71 |
2 | 4 | 418 | Isman, Jamila | KU20 | 21/8/2005 | Fredrikstad | 8.80 |
3 | 5 | 508 | Barkbu, Mirian Gjertsen | KU20 | 10/1/2006 | Jardar | 9.03 |
4 | 6 | 312 | Hystad-Haaland, Mari | KU20 | 26/4/2006 | I.L. Norna Salhus | 9.05 |
5 | 3 | 252 | Nilsen, Cassandra Ødegård | KU20 | 8/1/2006 | Sportsklubben Vidar | 9.13 |
Finale KU 20 - 60mhk
Nr | Bane | Startnr | Namn | Kategori | Fødselsdato | Klubb | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 429 | Gundersen, Lea Alise | KU20 | 2/11/2006 | Fyllingen Idrettslag | 8.49 |
2 | 5 | 491 | Indahl, Sunniva | KU20 | 23/7/2006 | Ski IL Friidrett | 8.60 |
3 | 6 | 418 | Isman, Jamila | KU20 | 21/8/2005 | Fredrikstad | 8.86 |
4 | 7 | 508 | Barkbu, Mirian Gjertsen | KU20 | 10/1/2006 | Jardar | 9.10 |
5 | 3 | 220 | Eikeland, Elise | KU20 | 29/8/2005 | Sandnes | 9.13 |
6 | 1 | 312 | Hystad-Haaland, Mari | KU20 | 26/4/2006 | I.L. Norna Salhus | 9.18 |
7 | 8 | 252 | Nilsen, Cassandra Ødegård | KU20 | 8/1/2006 | Sportsklubben Vidar | 9.25 |
8 | 4 | 053 | Gulbrandsen, Lilli Margaret | KU20 | 6/5/2005 | Gneist | 9.33 |
Resultater lørdag:
KS 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 268 | Freia Haraldsen Skaset | Fredrikstad IF | 25,65 | 25,65 | 25,47 | New PB |
KS 60 m, finale (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | 268 | Freia Haraldsen Skaset | Fredrikstad IF | 7,84 | 7,84 | 7,96 |
KS 400 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 269 | Marlen Elisabeth Johansson Aakre | Fredrikstad IF | 56,63 | 56,42 | 56,42 | New SB |
Plassering totalt:
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 342 | Astri Ayo Lakeri Ertzgaard | Tjalve IK | 55,06 | 52,70 | 54,09 | New SB | |
2 | 362 | Camilla Dahl Kristiansen | Tyrving IL | 55,62 | 55,62 | 54,44 | New PB | |
3 | 301 | Linn Oppegaard | Moss IL | 56,53 | 52,78 | 55,77 | New SB | |
4 | 285 | Lilje Lopes Patey | IL I BUL | 55,79 | 55,79 | 55,84 | ||
5 | 348 | Laura Tietje Johanna van der Veen | Tjalve IK | 56,31 | 55,70 | 55,93 | New SB | |
6 | 318 | Amanda Marie Grefstad Frøynes | Sem IF | 56,20 | 56,13 | New PB | ||
7 | 269 | Marlen Elisabeth Johansson Aakre | Fredrikstad IF | 56,63 | 56,42 | 56,42 | New SB | |
8 | 354 | Sigrid Kongssund Amlie | Tjalve IK | 58,11 | 54,91 | 56,84 | New SB | |
9 | 326 | Mari Skraastad | Stadsbygd IL | 57,88 | 56,95 | 57,30 | New SB | |
10 | 260 | Ingrid Johanne Solheim | Fagernes IL | 58,92 | 58,92 | 57,94 | New PB | |
11 | 262 | Sunniva Fjeld | Fagernes IL | 59,46 | 58,15 | 58,00 | New PB | |
12 | 284 | Hanna Hagevik Bakke | IL I BUL | 58,39 | 57,18 | 58,14 | New SB | |
13 | 302 | Stine Storaa | Målselv IL | 1,00,48 | 59,10 | 1,00,62 | New PB |
KS 60 m (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 268 | Freia Haraldsen Skaset | Fredrikstad IF | 7,84 | 7,84 | 7,86 | Q |
Resultater søndag: |
KS 60 m hekk, finale (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 269 | Marlen Elisabeth Johansson Aakre | Fredrikstad IF | 8,59 | 8,55 | 8,73 |
KS 60 m hekk (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 269 | Marlen Elisabeth Johansson Aakre | Fredrikstad IF | 8,59 | 8,55 | 8,72 | Q |
Elias Persen har vært satt på sidelinja i fire år på grunn av vokseproblemer og skader. Nå er han tilbake for fullt.
15 år gamle Elias har ikke konkurrert på fire år. På grunn av vokseproblemer har ikke kroppen spilt på lag. Med tålmodighet og alternativ trening, har han bygget seg gradvis opp til å stille på startstreken igjen. I Norgeslekene i Nes Arena forrige helg, debuterte han med en flott annenplass på 200m. med tiden 24.49 sek. I Tyrvinglekene i Bærum Idrettspark i helgen, fulgte han opp med en god 60m på tiden 7.53 sek. Resultatene kvalifiserer til deltakelse i UM innendørs som går i Sandnes om knappe tre uker.
]]>Flere FIF utøvere satte nye perser under Tyrvinglekene lørdag
På bildet ser vi fra venstre Ingrid Ifeoma, Luna Andrine Stang og Amalie Normann Andersen.
Dagen startet med 60mhk for klassen 13 år, der Emilian André Arvesen (12,78) og Anine Helen La Cour Olaussen (11,80) noterte seg for nye perser. Pelle Ihlebæk Haugarvoll G14 (9,90) fulgte opp 60mhk med en sølvmedalje og satte senere pers på 600m med tiden 1.58,18. I samme klasse og øvelse noterte også Erik Syver Buskoven (2.01,16) og Mats Jacobsen (2.08,37) seg for nye perser.
Anine Helen La Cour Olaussen J13 noterte ny pers både i høyde (1,25m) og 200m (32,46). I samme klasse løp også Siri Gisel Lebesby Garcia inn til ny pers på 200m med tiden 28,25 og endte dermed opp med å vinne 200m i klassen J13 undere Tyrvinglekene inne.
Senere fulgte Freia Haraldsen Skaset J17 opp med pallplass på 200m, da hun løp inn på ny pers med tiden 25,65 og en sølvmedalje. Til slutt kom det to nye perser på 800m i klasse J15 ved Hedvig Bossum Brimsholm (2.36,60) og Amalie Normann Andersen (2.39,31).
På søndag var det 60m som stod for tur og her skulle FIF få tre deltagere i finalen.
Thor Adam Alfheim G15 noterte seg for 7,57 i forøket og 7,67 i finalen, som holdt til en 5.plass.
Luna Andrine Stang J15 noterte seg for 8,33 i forøket og 8,24 i finalen, som holdt til en 6.plass.
Marlen Aakre KS løp 400m og satte sesong beste med tiden 56,63.
Her løp også Freia Haraldsen Skaset (59,46) og Luna Andrine Stang (62,92) og satte det med solide perser.
Siri Gisel Lebesby Garcia J13 løp 600m på tiden 1.47,67 og den persen holdt til å vinne gull i det løpet.
Hermann Harstad Jacobsen G15 perset på 2000m med tiden 6.39,06 og fikk 4.plassen med den tiden.
De to siste persene noterte vi på Mats Jacobsen G14 som løp 60m på 9,11 og hoppet 1,15m i høyde.
Resultater Tyrvinglekene inne: Lørdag
Resultater Tyrvinglekene inne: Søndag
Resultater lørdag:
J-13 Lengde (link).
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 186 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 4,59 | ||||||||
| ||||||||||||
13 | 162 | Anine Helen La Cour Olaussen | Fredrikstad IF | 3,92 | ||||||||
| ||||||||||||
21 | 168 | Eva Maria Stefou-Lund | Fredrikstad IF | 2,92 | ||||||||
|
J-15 800 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 160 | Amelie Normann Andersen | Fredrikstad IF | 2,44,80 | 2,44,80 | 2,39,31 | New PB | |
8 | 178 | Marie Elise Martiniussen | Fredrikstad IF | 3,04,94 | 3,04,94 | 3,06,07 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 170 | Hedvig Bossum Brimsholm | Fredrikstad IF | 2,41,45 | 2,37,03 | 2,36,60 | New PB |
J-17 200 m (link)
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 169 | Freia Haraldsen Skaset | Fredrikstad IF | 26,43 | 26,10 | 25,65 | New PB |
G-15 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 189 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 1,50 | 1,50 | 1,45 | |||||||||||
|
J-15 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13 | 160 | Amelie Normann Andersen | Fredrikstad IF | 4,55 | 4,55 | 4,15 | ||||||
|
G-13 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26 | 166 | Emilian André Arvesen | Fredrikstad IF | 3,60 | ||||||||
|
G-14 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 184 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 5,10 | ||||||||
| ||||||||||||
22 | 180 | Mats Jacobsen | Fredrikstad IF | 3,82 | ||||||||
| ||||||||||||
25 | 167 | Erik Syver Buskoven | Fredrikstad IF | 3,67 | ||||||||
|
J-13 200 m (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 162 | Anine Helen La Cour Olaussen | Fredrikstad IF | 32,72 | 32,72 | 32,46 | New PB |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 168 | Eva Maria Stefou-Lund | Fredrikstad IF | 35,26 | 35,26 | 35,95 |
Heat: 7
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 186 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 28,26 | 28,26 | 28,25 | New PB |
G-13 200 m (link)
Heat: 4
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 166 | Emilian André Arvesen | Fredrikstad IF | 30,34 |
J-12 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 176 | Karin Wåhlberg | Fredrikstad IF | 1,22 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||
18 | 164 | Ella Solvang Fuglesteg | Fredrikstad IF | 1,12 | |||||||||||||||||
|
J-13 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 162 | Anine Helen La Cour Olaussen | Fredrikstad IF | 1,20 | 1,20 | 1,25 | New PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||||
12 | 168 | Eva Maria Stefou-Lund | Fredrikstad IF | 1,25 | 1,25 | 1,20 | |||||||||||||
|
G-12 600 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 190 | Tim Buer Bratsberg | Fredrikstad IF | 2,11,11 |
J-12 600 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 185 | Signe Solberg Rosnes | Fredrikstad IF | 2,12,54 |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 176 | Karin Wåhlberg | Fredrikstad IF | 1,52,64 | ||||
6 | 164 | Ella Solvang Fuglesteg | Fredrikstad IF | 1,54,06 |
G-11 600 m (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 183 | Oliver Stauning Joranger | Fredrikstad IF | 1,45,10 | ||||
5 | 188 | Sverre Astrup-Haugen | Fredrikstad IF | 2,01,33 |
G-12 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30 | 190 | Tim Buer Bratsberg | Fredrikstad IF | 2,95 | ||||||||
|
G-14 600 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 184 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 2,00,48 | 2,00,48 | 1,58,18 | New PB | |
8 | 167 | Erik Syver Buskoven | Fredrikstad IF | 2,04,63 | 2,02,48 | 2,01,16 | New PB | |
9 | 180 | Mats Jacobsen | Fredrikstad IF | 2,16,93 | 2,16,93 | 2,08,37 | New PB |
G-12 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17 | 190 | Tim Buer Bratsberg | Fredrikstad IF | 1,05 | |||||||||||||
|
G-11 60 m (link)
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 183 | Oliver Stauning Joranger | Fredrikstad IF | 9,74 |
Heat: 5
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 188 | Sverre Astrup-Haugen | Fredrikstad IF | 9,49 |
J-12 Kule (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | 164 | Ella Solvang Fuglesteg | Fredrikstad IF | 6,51 | ||||||||
| ||||||||||||
9 | 176 | Karin Wåhlberg | Fredrikstad IF | 6,50 | ||||||||
| ||||||||||||
12 | 185 | Signe Solberg Rosnes | Fredrikstad IF | 5,99 | ||||||||
|
G-14 60 m hekk (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | 180 | Mats Jacobsen | Fredrikstad IF | 12,83 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 184 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 9,90 |
J-13 60 m hekk (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 162 | Anine Helen La Cour Olaussen | Fredrikstad IF | 13,31 | 13,31 | 11,80 | New PB |
G-14 Kule (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10 | 167 | Erik Syver Buskoven | Fredrikstad IF | 6,53 | 6,53 | |||||||
| ||||||||||||
11 | 180 | Mats Jacobsen | Fredrikstad IF | 6,66 | 6,66 | 6,34 | ||||||
|
G-13 60 m hekk (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 166 | Emilian André Arvesen | Fredrikstad IF | 13,23 | 13,23 | 12,78 | New PB |
J-12 60 m hekk (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 164 | Ella Solvang Fuglesteg | Fredrikstad IF | 13,02 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 176 | Karin Wåhlberg | Fredrikstad IF | 11,67 |
G-12 60 m hekk (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 190 | Tim Buer Bratsberg | Fredrikstad IF | 15,87 |
Resultater søndag:
G-15
2000 m (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 172 | Herman Harstad Jacobsen | Fredrikstad IF | 6,43,65 | 6,43,65 | 6,39,06 | New PB | |
6 | 191 | Viljar Solum Dahlberg | Fredrikstad IF | 7,09,08 |
J-13 600 m (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 186 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 1,48,60 | 1,46,53 | 1,47,67 | New SB |
KS 400 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 169 | Freia Haraldsen Skaset | Fredrikstad IF | 1,08,08 | 59,46 | |||
2 | 177 | Luna Andrine Stang | Fredrikstad IF | 1,03,55 | 1,03,55 | 1,02,92 | New PB |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 179 | Marlen Elisabeth Johansson Aakre | Fredrikstad IF | 57,34 | 56,42 | 56,63 | New SB |
G-15 Tresteg (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 189 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 10,84 | 10,88 | 10,56 | ||||||
|
G-16 60 m, finale (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 163 | Elias Persen | Fredrikstad IF | 8,72 | 7,56 | New PB |
J-15
60 m, finale (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 177 | Luna Andrine Stang | Fredrikstad IF | 8,43 | 8,33 | 8,24 | New PB |
G-15
60 m, finale (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 189 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 7,56 | 7,56 | 7,67 |
G-13 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27 | 166 | Emilian André Arvesen | Fredrikstad IF | 3,60 | ||||||||
|
G-14 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | 184 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 1,41 | 1,50 | 1,30 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | 167 | Erik Syver Buskoven | Fredrikstad IF | 1,25 | 1,26 | 1,25 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | 180 | Mats Jacobsen | Fredrikstad IF | 1,11 | 1,15 | New PB | |||||||||||
|
G-16 60 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 163 | Elias Persen | Fredrikstad IF | 8,72 | 7,53 | q New PB |
J-15 60 m (link)
Heat: 5
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 177 | Luna Andrine Stang | Fredrikstad IF | 8,43 | 8,33 | 8,33 | q New SB |
J-15 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
177 | Luna Andrine Stang | Fredrikstad IF | 1,40 | 1,45 | ||||
173 | Ingrid Ifeoma Holen | Fredrikstad IF | 1,30 | 1,30 |
G-14 60 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 167 | Erik Syver Buskoven | Fredrikstad IF | 9,90 | 9,90 | 10,03 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 180 | Mats Jacobsen | Fredrikstad IF | 9,19 | 9,19 | 9,11 | New PB |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 184 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 8,52 | 8,52 | 8,58 |
G-15 60 m (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 182 | Ola Jørstad Aurebekk | Fredrikstad IF | 8,06 | 8,06 | 8,10 |
Heat: 4
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 189 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 7,56 | 7,56 | 7,57 | q |
Freia Haraldsen Skaset J17 løp 60mhk på ny pers med tiden 9,18. Senere fulgte hun opp med ny pers på 60m på tiden 7,84. Det løpet kvalifiserte henne til finalen, der hun vant på tiden 7,89.
Marlen Aakre KS løp også inn til ny pers i forøket på 60m med tiden 7,71, men hun stilte ikke opp i finalen. Tidligere på dagen løp Marlen 60mhk på tiden 8,60
Luna Andrine Stang (27,42) og Amelie Norman Andersen (28,12) løp også inn til nye perser i J15 klassen.
Thor Adam Alfheim G15 løp 200m på tiden 24,40, som holdt til bronseplassen.
Foto. Freia Haraldsen Skaset i utendørsesongen 2023
Tyrvinglekene inne: Resultater
Hjemmesiden til: Tyrvinglekene inne 2024
Resultater fredag: |
J-17 60 m, finale (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 169 | Freia Haraldsen Skaset | Fredrikstad IF | 7,99 | 7,99 | 7,89 | New PB |
G-15 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 189 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 5,41 | 5,41 | 5,08 | ||||||
|
KS 60 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 179 | Marlen Elisabeth Johansson Aakre | Fredrikstad IF | 7,74 | 7,73 | 7,71 | q New PB |
J-17 60 m (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 169 | Freia Haraldsen Skaset | Fredrikstad IF | 7,99 | 7,99 | 7,84 | q New PB |
J-15 200 m (link)
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 160 | Amelie Normann Andersen | Fredrikstad IF | 28,23 | 28,23 | 28,12 | New PB |
Heat: 4
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 177 | Luna Andrine Stang | Fredrikstad IF | 27,48 | 27,48 | 27,42 | New PB |
Heat: 6
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 173 | Ingrid Ifeoma Holen | Fredrikstad IF | 31,15 | 31,15 | 32,00 |
G-15 200 m (link)
Heat: 4
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 189 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 24,36 | 24,36 | 24,40 |
KS 60 m hekk (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 179 | Marlen Elisabeth Johansson Aakre | Fredrikstad IF | 8,60 |
J-17 60 m hekk (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 169 | Freia Haraldsen Skaset | Fredrikstad IF | 9,28 | 9,28 | 9,18 | New PB |
RESULTATER
Resultater lørdag 3.februar
G-15 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
84 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 1,41 | 1,41 |
MS 1500 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 71 | Herman Harstad Jacobsen | Fredrikstad IF | 4,49,37 | 4,49,37 | 4,52,80 |
KS 400 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 76 | Luna Andrine Stang | Fredrikstad IF | 1,04,59 | 1,04,59 | 1,03,55 | New PB |
G-11 600 m (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 83 | Oliver Stauning Joranger | Fredrikstad IF | 1,50,06 | ||||
7 | 86 | Sverre Astrup-Haugen | Fredrikstad IF | 2,06,83 |
J-13 600 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 85 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 1,46,53 | 1,46,53 | 1,48,60 |
J-11 600 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 74 | Josefine Lebesby Walaker | Fredrikstad IF | 2,15,53 |
Stafett Mix-11-14
600 m Stafett (link)
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 24 | Fredrikstad IF | 1,30,88 | |||||
|
G-14 600 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 89 | Viljar Solum Dahlberg | Fredrikstad IF | 1,49,87 | 1,47,73 | 1,44,48 | New PB |
J-13 Kule (link) 2,0kg
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 69 | Eva Maria Stefou-Lund | Fredrikstad IF | 6,73 | ||||||||||||
|
G-13 600 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 67 | Emilian André Arvesen | Fredrikstad IF | 2,08,43 | ||||
6 | 75 | Kristian August Selvik Thomas | Fredrikstad IF | 2,15,98 |
KS Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 76 | Luna Andrine Stang | Fredrikstad IF | 1,45 | 1,45 | 1,40 | |||||||||
|
G-13 Kule (link) 3,0kg
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 75 | Kristian August Selvik Thomas | Fredrikstad IF | 5,14 | ||||||||
|
G-11 Kule (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 83 | Oliver Stauning Joranger | Fredrikstad IF | 7,23 | ||||||||
| ||||||||||||
9 | 86 | Sverre Astrup-Haugen | Fredrikstad IF | 6,05 | ||||||||
|
G-15
60 m (link)
13:46:00
(Endret: 13:47:18)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 87 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 7,68 | 7,56 | 7,76 | ||
2 | 82 | Ola Jørstad Aurebekk | Fredrikstad IF | 8,36 | 8,28 | 8,06 | New PB |
MS Tresteg (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 87 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 10,88 | 10,88 | 10,84 | ||||||
|
J-15 60 m (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 76 | Luna Andrine Stang | Fredrikstad IF | 8,33 | 8,33 | 8,43 | ||
6 | 88 | Tiril Coppola Persen | Fredrikstad IF | 9,09 | 8,91 | New PB |
J-11 60 m (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 74 | Josefine Lebesby Walaker | Fredrikstad IF | 9,32 |
J-13 60 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 69 | Eva Maria Stefou-Lund | Fredrikstad IF | 10,46 | 10,46 | 10,50 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 85 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 8,97 | 8,97 | 8,66 | New PB |
G-13 60 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 73 | Jonathan Stabbetorp | Fredrikstad IF | 8,80 | ||||
7 | 75 | Kristian August Selvik Thomas | Fredrikstad IF | 10,24 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 67 | Emilian André Arvesen | Fredrikstad IF | 9,28 | 9,30 |
J-11 Kule (link) 2,0kg
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 74 | Josefine Lebesby Walaker | Fredrikstad IF | 5,69 | ||||||||
|
G-11 60 m (link)
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 86 | Sverre Astrup-Haugen | Fredrikstad IF | 9,72 | ||||
4 | 83 | Oliver Stauning Joranger | Fredrikstad IF | 9,74 |
Resultater søndag 4.februar
G-15 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 87 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 5,28 | 5,38 | 5,41 | New PB | |||||
|
G-14 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 84 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 1,41 | 1,41 | 1,50 | New PB | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | 68 | Erik Syver Buskoven | Fredrikstad IF | 1,26 | 1,26 | 1,25 | |||||||||||||||||
|
KS 800 m (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 81 | Nora Kollerød Wold | Fredrikstad IF | 2,15,55 | 2,08,41 | New PB |
G-15 800 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 71 | Herman Harstad Jacobsen | Fredrikstad IF | 2,23,81 | 2,23,81 | 2,17,16 | New PB |
J-11 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 74 | Josefine Lebesby Walaker | Fredrikstad IF | 1,10 | |||||||||||
|
J-16 800 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 80 | Milla Vazile Zaatreh Martinsen | Fredrikstad IF | 3,21,73 | 3,00,23 | New PB |
J-15 800 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 70 | Hedvig Bossum Brimsholm | Fredrikstad IF | 2,37,03 | 2,37,03 | 2,41,45 | ||
6 | 85 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 2,40,23 | 2,44,64 | |||
7 | 62 | Amelie Normann Andersen | Fredrikstad IF | 2,48,34 | 2,48,34 | 2,44,80 | New PB | |
10 | 77 | Marie Elise Martiniussen | Fredrikstad IF | 3,04,94 |
G-14 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 84 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 4,73 | ||||||||
| ||||||||||||
4 | 63 | Andreas Varem Lindberg | Fredrikstad IF | 4,35 | ||||||||
| ||||||||||||
8 | 79 | Mats Jacobsen | Fredrikstad IF | 4,05 | ||||||||
|
J-15 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 62 | Amelie Normann Andersen | Fredrikstad IF | 4,24 | 4,24 | 4,55 | New PB | |||||
| ||||||||||||
6 | 72 | Ingrid Ifeoma Holen | Fredrikstad IF | 3,66 | 3,66 | 3,57 | ||||||
|
J-12 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 65 | Cordelia Bossum Brimsholm | Fredrikstad IF | 3,34 | ||||||||
|
G-16 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 66 | Elias Persen | Fredrikstad IF | 28,96 | 24,49 | New PB |
J-11 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 74 | Josefine Lebesby Walaker | Fredrikstad IF | 32,61 | ||||
4 | 60 | Ada Marie Utengen-Simonsen | Fredrikstad IF | 39,82 |
J-13 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 69 | Eva Maria Stefou-Lund | Fredrikstad IF | 1,15 | 1,15 | 1,25 | New PB | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||
6 | 64 | Anine Helen La Cour Olaussen | Fredrikstad IF | 1,10 | 1,10 | 1,20 | New PB | ||||||||||||||
|
G-14 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 63 | Andreas Varem Lindberg | Fredrikstad IF | 33,12 | 29,03 | New PB | ||
3 | 89 | Viljar Solum Dahlberg | Fredrikstad IF | 29,96 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 84 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 30,56 | 29,69 | 28,86 | New PB | |
2 | 79 | Mats Jacobsen | Fredrikstad IF | 33,91 | 32,03 | 31,70 | New PB | |
4 | 68 | Erik Syver Buskoven | Fredrikstad IF | 34,54 | 33,02 | 33,16 | New SB |
G-14 Stav (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 63 | Andreas Varem Lindberg | Fredrikstad IF | 1,85 | 1,85 | 2,00 | New PB | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||
5 | 68 | Erik Syver Buskoven | Fredrikstad IF | 1,75 | 1,80 | 2,00 | New PB | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||
G-13 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 73 | Jonathan Stabbetorp | Fredrikstad IF | 4,50 | ||||||||
|
G-11 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 83 | Oliver Stauning Joranger | Fredrikstad IF | 1,20 | |||||||||||||||||
|
J-13 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 85 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 4,30 | ||||||||
| ||||||||||||
2 | 69 | Eva Maria Stefou-Lund | Fredrikstad IF | 3,60 | ||||||||
| ||||||||||||
5 | 64 | Anine Helen La Cour Olaussen | Fredrikstad IF | 3,38 | ||||||||
|
J-16 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 80 | Milla Vazile Zaatreh Martinsen | Fredrikstad IF | 30,81 | 29,97 | New PB |
J-15 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 88 | Tiril Coppola Persen | Fredrikstad IF | 30,71 | 30,42 | New PB | ||
2 | 72 | Ingrid Ifeoma Holen | Fredrikstad IF | 31,86 | 31,86 | 31,15 | New PB | |
3 | 61 | Alice Utengen-Simonsen | Fredrikstad IF | 33,55 | 33,55 | 32,92 | New PB |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 62 | Amelie Normann Andersen | Fredrikstad IF | 29,21 | 29,21 | 28,23 | New PB |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 76 | Luna Andrine Stang | Fredrikstad IF | 27,64 | 27,64 | 27,48 | New PB |
J-13 200 m (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 64 | Anine Helen La Cour Olaussen | Fredrikstad IF | 32,72 | ||||
4 | 69 | Eva Maria Stefou-Lund | Fredrikstad IF | 36,38 | 36,38 | 35,26 | New PB |
Heat: 4
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 85 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 29,10 | 28,29 | 28,26 | New PB |
J-11 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 74 | Josefine Lebesby Walaker | Fredrikstad IF | 3,49 | ||||||||
| ||||||||||||
9 | 60 | Ada Marie Utengen-Simonsen | Fredrikstad IF | 2,73 | ||||||||
|
G-15 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 71 | Herman Harstad Jacobsen | Fredrikstad IF | 27,85 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 87 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 24,80 | 24,36 | 24,88 | ||
3 | 82 | Ola Jørstad Aurebekk | Fredrikstad IF | 27,36 | 27,36 | 26,77 | New PB |
G-13 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 73 | Jonathan Stabbetorp | Fredrikstad IF | 1,35 | |||||||||||||||
|
G-11 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 83 | Oliver Stauning Joranger | Fredrikstad IF | 32,03 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 86 | Sverre Astrup-Haugen | Fredrikstad IF | 32,86 |
G-11 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 83 | Oliver Stauning Joranger | Fredrikstad IF | 3,83 | ||||||||
|
G-1160 m hekk (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 86 | Sverre Astrup-Haugen | Fredrikstad IF | 12,75 | ||||
2 | 83 | Oliver Stauning Joranger | Fredrikstad IF | 13,37 |
J-11 60 m hekk (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 60 | Ada Marie Utengen-Simonsen | Fredrikstad IF | 14,06 |
G-13 60 m hekk (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 73 | Jonathan Stabbetorp | Fredrikstad IF | 10,61 | ||||
5 | 67 | Emilian André Arvesen | Fredrikstad IF | 13,23 |
Blomster til årets gullvinnere under norske mesterskap:
Freia Skaset, Nora Wold og Marlen Aakre
(Jamila Isman, Dina Rosenvinge Aasen, Emma S. Bekkevik og Ida Breigan var ikke til stede ved utdelingen)
Styrets innsatspremie 2023
Lawrence Pupo – treneren har 204 ganger stilt opp for FIF og det er flere dager enn Lawrence ikke har stilt opp. 204 er altså 56% av dagene i 2023.
FIF-Fortjenestemedalje ble delt ut til Helge Sandvik for sin innsats for FIF
Se egen artikkel om: Helge Sandvik
Utnevnt til Æresmedlem ble Lars Erik Olsen for sin innsats for FIF
Se egen artikkel om: LEO
Her finner de vedtatte årsmøtepapirene:
Protokoll årsmøte 2024: 2024-02-08 FIF ÅRSMØTE - Protokoll signert.pdf
Årsberetningen 2023: 2024-02-08 Årsberetning 2023 - vedtatt.pdf
]]>Resultatet ble belønnet med en flott annenplass og en plass på det norske landslaget i Nordenkampen som arrangeres i Bærum førstkommende søndag. Det er både en landskamp mellom Norge, Finland, Sverige og Danmark/Island og et individuelt nordisk mesterskap.
Mange har oppfordret Nora til å forsøke seg på 800m. Selv har hun god erfaring som fartsholder en rekke ganger nettopp på denne distansen. I år har hun forberedt seg og bestemt seg for å satse på øvelsen. Nå er hun i gang og uttrykte at det gikk overraskende lett til tross for en lettere forkjølelse. Det tyder på at grunntreningen og forberedelsene er skjøttet godt og lover godt for fortsettelsen. Vi vil nok se andre tider når utendørssesongen starter opp. Hun utelukker ikke at det likevel blir noen hekkeløp også utover i sesongen.
]]>Det var full fart i Østfoldhallen under XL-Bygglekene, der spesielt barna stilte opp med et godt antall deltagere. Totalt stilte 91 deltagere og av de var det 74 barn. Antall starter på stevnet var totalt 273
Resultatliste korrigert - XL Bygglekene Østfoldhallen.pdf
(Rettet resultat i høyde jenter 12 Sunniva Bjørnstad Seth fra GUI)
På bildet ser vi vinner av 60m i J14 Nora Heiberg-Aubert FIF i samløp med Aili Trømborg Nordrum og Sarah Aluku fra Moss.
]]>