Jamila ble Norgesmester som førsteårssenior
Postet av Fredrikstad IF den 26. Mai 2025
Denne helgen ble det arrangert Norgesmesterskap i mangekamp på Jessheim – med konkurranser for både senior, U20, ungdom (15–17 år) og et nasjonalt mangekampstevne for 13- og 14-åringer.
Forholdene var langt fra ideelle: regn, vind og temperaturer mellom 6 og 9 grader. Til tider måtte høydelister og matter holdes fast for å unngå at de blåste bort.
Fredrikstad Idrettsforening stilte med hele ni deltakere, som alle gjorde seg godt bemerket.
Jamila Isman tok sitt første individuelle Norgesmesterskap i mangekamp som senior – som førsteårssenior – etter så vidt å ha rukket hjem fra sol og varme i USA. Det ble en spennende duell med hennes argeste konkurrent, helt fram til den avgjørende 800-meteren hvor Jamila var klart best.
Pelle Ihlebæk Haugarvoll ble ungdomsmester i 15-årsklassen (9-kamp) etter å ha markert seg som den desidert beste i flere av øvelsene.
Sofia Svendsen Johansen og Karin Wåhlberg tok de to første plassene i 6-kamp for jenter 13, etter svært gode prestasjoner.
Se alle resultater: HER
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.