Seniorlaugets idrettsstipend til Pelle og Martin
Postet av Fredrikstad IF den 8. Des 2025

Pelle Ihlebæk Haugarvoll og Martin Sørensen fikk utdelt Seniorlaugets idrettsstipend av leder i Seniorlauget Tore Bjørnetrø.
Seniorlaugets idrettsstipend 2026
Pelle Ihlebæk Haugarvoll Kr 5.000, i støtte til friidrettsatsing Seniorlauget har et ønske om å bidra til satsing på friidrett for unge fremadstormende utøvere og vil dele ut et lite idrettsstipend. Pelle Ihlebæk Haugarvoll
- Pelle er en fyr med hjerte for friidrett og Fredrikstad idrettsforening.
- Han har vært med i klubben siden 2016 og har gått gradene.
- De siste to årene har innsatsen virkelig båret frukter og i 2025 ble det til sammen 6 medaljer i UM (gull 60 m hekk innendørs, sølv UM mangekamp innendørs, bronse stav UM innendørs, gull UM mangekamp utendørs, gull 100 m hk utendørs og sølv stav utendørs).
- Pelle stiller alltid på trening og bidrar til god stemning i gruppa.
- Han er valgt inn i styret i klubben.
- Han bidrar med veiledning av yngre utøvere på samlinger og på friidrettskolen.
Vi i Seniorlauget gleder oss til utviklingen og vi følger spendt med på veien videre.
Du får altså kr 5.000,- i støtte til videre satsing i friidrett i 2026!
Seniorlaugets idrettsstipend 2026
Martin Sørensen Kr 5.000, i støtte til friidrettsatsing Seniorlauget har et ønske om å bidra til satsing på friidrett for unge fremadstormende utøvere og vil dele ut et lite idrettsstipend. Martin Sørensen
- Martin er et naturtalent – treningsvillig, treningssmart, målrettet og tålmodig.
- Han kom til FIF i januar etter en lengre pause fra løpingen, men fant seg raskt godt til rette i gruppa og ble umiddelbart et positivt tilskudd både sosialt og sportslig.
- I løpet av sesongen har han levert imponerende resultater. Han tok sølv i UM terrengløp, og i sommer satte han landets beste tid på 800 meter i G16 – tiden gir hele 1043 Tyrving poeng, et sterkt bevis på talentet og treningsviljen hans.
- Dessverre fikk han en uheldig stopp senere på sommeren da han pådro seg en hamstringskade etter å ha hoppet over et gjerde.
- Likevel har han håndtert skaden med stor tålmodighet og fokus, og viser allerede at han er på god vei tilbake.
Vi i Seniorlauget gleder oss til utviklingen og vi følger spendt med på veien videre.
Du får altså kr 5.000,- i støtte til videre satsing i friidrett i 2026!
Seniorlaugets stipend
Seniorlauget i Fredrikstad IF består av en del av foreningens eldre medlemmer med stor interesse for friidrett.
Seniorlauget har et ønske om å bidra til satsing på friidrett og deler hvert år ut stipend for unge fremadstormende utøvere.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Fredrikstad IF
Medaljefangst under UM innendørs
08.03.2026
18 utøvere til UM innendørs
05.03.2026
Flere perser under NM innendørs
01.03.2026
FIFs tropp til NM innendørs
25.02.2026
Årsfest i FIF Løp&Trim
08.02.2026